Windows 10 sürüm 20H2 arama çubuğuna yazılmıyor

Bay Ares

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Dün Windows'u güncelleyip sürüm 20H2'ye (IS derlemesi 19042.985) geçiş yaptım. Bu sürüme geçtiğimden beri Windows arama çubuğuna ve herhangi bir klasör içindeki arama kısmına yazı yazamıyorum. Araştırdım birkaç çözüm buldum ama hiçbiri kalıcı çözüm olmadı hatta bazıları birkaç seferden sonra işe yaramamaya başladı. Tek kalıcı çözüm Win+r çalıştır komutuna "C:\Windows\system32\ctfmon.exe" yazıp onaylamak oluyor bu da bilgisayarı yeniden başlattığımda sıfırlanıyor tekrar başa dönüyorum. Windows tamamen güncel durumda. Kullanım konforunu çok fazla etkileyen bu sorunun kalıcı bir çözümünü arıyorum.

• Ryzen 3 1300X
  • ASUS ROG STRIX 1050 Ti OC
  • 8 GB 3200 MHz RAM
  • Window 10 20H2 (is derlemesi 19042.985)

Büyük ihtimalle kaldı hocam. Elinizde Key varsa, temiz kurulum yapıp kurtulun derim. Bu durumda DISM aracı da etki etmeyebilir. Windows + R yapın. Gelen ekrana shell:startup yazın. Karşınıza bir pencere gelecek. Bu pencereye ctfmon.exe'nin kısayolunu sürükleyip bırakın. Daha sonra yeniden başlatıp deneyin.

Büyük ihtimalle kaldı hocam. Elinizde Key varsa, temiz kurulum yapıp kurtulun derim. Bu durumda DISM aracı da etki etmeyebilir. Windows + R yapın. Gelen ekrana shell:startup yazın. Karşınıza bir pencere gelecek. Bu pencereye ctfmon.exe'nin kısayolunu sürükleyip bırakın. Daha sonra yeniden başlatıp deneyin.
Dediklerinizi yaptım ama sonunda böyle bir hata aldım hocam.

Ekran görüntüsü 2021-05-19 125522.png

Yönetici iznine takılmışsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı