Windows 10 Sürüm Değiştirmek

frankdex

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, geçtiğimiz günlerde sitede anlatılan şekilde, FreeDOS bilgisayara Windows 10 kurulumu yaptım ve key kısmını şimdilik atladım. Sürümü sorduğunda Pro'yu seçmiştim ama şimdi bilgisayar özelliklerine baktığımda "Windows 10 Enterprise" yazıyor. Önümüzdeki günlerde Windows 10 Pro lisansı almayı düşünüyorum. Bu Windows'a Pro seri numarası girersem kabul eder mi yoksa format atıp tekrar Pro kurmak mı zorundayım?

Ayrıca sormak istediğim bir şey daha var. Enterprise olarak gözükmesinin belli bir sebebi var mı yoksa kurarken Pro yerine yanlışlıkla Enterprise seçeneğini mi seçmişim?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Pro kurmak zorundasın.
  • Yanlışlıkla seçtin herhalde.

Forumda eski benzer bir konu buldum. "Orijinal pro key'iniz varsa sistemin key'ini pro key'i ile degistirdiginizde surum degisecek, gerekli guncellemeler indirilecektir" şeklinde bir cevap gelmiş. Bu şekilde mümkün değil mi?

Edit: Sorunu şimdi çözdüm. Deneme süresini uzatmak için internette geçici key'lere bakmıştım. Enterprise olan key'i girdiğim için bu şekilde gözüküyormuş. Pro key'i girince de pro yazıyor. Benim yüklediğim windows'un hangisi olduğunu öğrenmemin bir yolu yok mu?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı