Windows 10 "System Service Exception" ve "Başarısız:win32kfull.sys" hatası

Arkadaşlar siz bilgili güzel insanları tekrar buraya alabilir miyim ?
Sorunum şu ki ekran kartı driverım da güncel vbiosta biosta herşey güncel ama ekran kartı yazılım hatası yaşıyorum nasıl mı ?
Bu mavi ekran sorununu hallettikten sonra ve öncesinde yaşadığım bir kaç yeşil ekran hatasında olay saatlerinin tuttuğunu farkettim buraya görsel bırakıcam.
Ama son 2 kere yaptığı hata kodunu buraya tanımı ile olay günlüğünden alıp bırakıyorum.Amd'nin yazılımı ile alakalı olarak yapıyor herhalde.Ekran bir anda kapanıyor ve pc hemen res atıyor.

Günlük Adı: Microsoft-Windows-Kernel-PnP/Configuration
Kaynak: Microsoft-Windows-Kernel-PnP
Tarih: 18.09.2020 21:07:27
Olay Kimliği: 411
Görev Kategorisi:Yok
Düzey: Hata
Anahtar sözcükler:
Kullanıcı: SYSTEM
Bilgisayar: DESKTOP-03LHNNP

Açıklama:
Device PCI\VEN_1002&DEV_731F&SUBSYS_38161462&REV_C1\6&174d5041&0&00000019 had a problem starting.

Driver Name: oem6.inf
Class Guid: {4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Service: amdkmdap
Lower Filters:
Upper Filters:
Problem: 0x0
Problem Status: 0xC00000E5
rx.jpg

Yazılı paylaştığım ve ss üzerinde gözüken servis adı amdkmdap ama yukarılarda amdkmdag'de var ve oem yazısının yanındaki rakamlarda değişkenlik göstermekte.
Ekran kartında donanımsal bir sorun olmadığını bundan şüphe edip msi servisine bırakıp 2 gün sonra vbios güncellenmiş olarak yapılan testler rapora eklenmiş şekilde aldım.Dediğim gibi muhtemelen yazılımsal ama ben anlayamadım bilen yardımcı olursa çok iyi olur.

Kartın sürücüsünü DDU ile kaldırıp 20.4.2 sürümünü kurun. Eğer bu işlemden sonra düzelmezse kartta sorun vardır diyeceğim, özellikle 5700 XT modelinde bu sorunlar yaygın.

Kartın sürücüsünü DDU ile kaldırıp 20.4.2 sürümünü kurun. Eğer bu işlemden sonra düzelmezse kartta sorun vardır diyeceğim, özellikle 5700 XT modelinde bu sorunlar yaygın.
20.4.2 var zaten ama temiz olsun diye ddu ile silip tekrar kurucam siteden kurulum dosyası daha önce kurduğum için mevcut.
Bir soru daha "Peki Chipset driver'ı ile alakalı olabilir mi ?"

Ekran kartı ile çipset sürücüsünün bir alakası olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Bir alakası olduğunu sanmıyorum ama anakartınızın sitesinden chipset sürücünüzü de kurun.

20.4.2 de sorun yine devam ediyorsa 20.2.2'yi deneyin onda da devam ediyorsa kartınızı servise gönderin.
kartı servise kendim götürüp aldığım yetkiliyle de görüştüm kartta donanımsal bir sorun olmadığını vbios sürümünün güncellendiğini ve uzun testlere sokulduğunu bir problem yaşanmadığını ve her bir çıkış portunun dahil denendiğini belirtti.
Sizden rica etsem bana msi x570 gaming edge wifi anakartının sitesinden sürücü kısmında hangi sürücüleri indirmem gerekli söyler misiniz ?
Bios'u güncel ama sürücüler sekmesinde neler kurulmalı neler kurulmamalı bilemiyorum ?

kartı servise kendim götürüp aldığım yetkiliyle de görüştüm kartta donanımsal bir sorun olmadığını vbios sürümünün güncellendiğini ve uzun testlere sokulduğunu bir problem yaşanmadığını ve her bir çıkış portunun dahil denendiğini belirtti.
Sizden rica etsem bana msi x570 gaming edge wifi anakartının sitesinden sürücü kısmında hangi sürücüleri indirmem gerekli söyler misiniz ?
Bios'u güncel ama sürücüler sekmesinde neler kurulmalı neler kurulmamalı bilemiyorum ?
Dediğim şekilde bir deneyin yeniden mavi ekran alırsanız paylaşın neler değişmiş bir bakalım.

AMD Chipset Driver
Realtek PCI-E Ethernet Drivers
Intel WIFI Driver
BlueTooth Driver
Realtek HD Universal Driver (include Nahimic Driver)
Nahimic

Sırasıyla kurulumu yapın.

Dediğim şekilde bir deneyin yeniden mavi ekran alırsanız paylaşın neler değişmiş bir bakalım.

AMD Chipset Driver
Intel WIFI Driver
BlueTooth Driver
Nahimic

buraya linklediğiniz 6 sürücüden sırasıyla kurulum yapıyorum ama sadece wifi bt ve nahimici kurmamışım.Yani indirmemişim bile.

AMD Chipset Driver
Intel WIFI Driver
BlueTooth Driver
Nahimic

BU ARADA MAVİ EKRAN ALMIYORUM ŞUAN DİREK OLARAK EKRAN KAPANIYOR PC RESLİYOR.BU MAVİ EKRANDAN FARKLI.Ben konunun altına devam ettirdim o benim hatam.
Hepsinin kurulumun tamamladım.Bunlardan sonra tekrar hata olup/olmaması durumuna göre mi hareket edeceğiz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı