Çözüldü Windows 10 temel sistem aygıt yöneticisi sürücüleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xenia

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar sürücüleri kontrol ederken böyle bir sürücü ile karşılaştım. Geçen format attığım zaman da bu böyleydi çok fazla önemsememiştim. Sosyal konularına baktım sorunu ve çözümünü de buldum lakin sürücüleri tam olarak bulmayı beceremedim. Sizden ricam bulabilirseniz çok mutlu olurum. Aşağıya fotoğraf ve sürücüleri bırakacağım.

1.png

2.png

PCI\VEN_8086&DEV_1911&SUBSYS_13311025&REV_00

PCI\VEN_8086&DEV_1911&SUBSYS_13311025

PCI\VEN_8086&DEV_1911&CC_088000

PCI\VEN_8086&DEV_1911&CC_0880

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Chipset sürücüsünü kurmayı dene.
Sürücünün kurulumu;
  1. Sürücüyü indirme bağlantısından indirin.
  2. WinRAR vb. bir yazılımla klasöre çıkartın.
  3. Windows + R kombinasyonu ile Çalıştır'ı açın.
  4. RAR'dan çıkardığınız SetupChipset.exe'yi Çalıştır'ın komut kutusuna sürükleyin.
  5. Dosya adresinin sonuna gidin, tırnak (") işaretinden sonra bir boşluk bırakarak -overall komutu ekleyin ve Tamam butonuna tıklayın. Tırnak işareti yoksa, başına ve sonuna koyun. -overall komutu tırnakların arasında kalmamalı.

1595858431876.png

6. Kurulum başladıktan sonra talimatlara göre ilerleyin.
  7. Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Olmazsa laptopunun modelini belirt.
Sürücünün kurulumu;
  1. Sürücüyü indirme bağlantısından indirin.
  2. WinRAR vb. bir yazılımla klasöre çıkartın.
  3. Windows + R kombinasyonu ile Çalıştır'ı açın.
  4. RAR'dan çıkardığınız SetupChipset.exe'yi Çalıştır'ın komut kutusuna sürükleyin.
  5. Dosya adresinin sonuna gidin, tırnak (") işaretinden sonra bir boşluk bırakarak -overall komutu ekleyin ve Tamam butonuna tıklayın. Tırnak işareti yoksa, başına ve sonuna koyun. -overall komutu tırnakların arasında kalmamalı.

1595858431876.png

6. Kurulum başladıktan sonra talimatlara göre ilerleyin.
  7. Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Çözüm

Teşekkür ederim sorun çözüldü. Direkt Setup.exe olarak indi zaten ardından kurup yeniden başlattım bilgisayarı. Çok teşekkürler. Peki biliyorsanız bu sürücü tam olarak neyin sürücüsüydü? Ve eksik olması bir sıkıntı yaratır mıydı?

Teşekkür ederim sorun çözüldü. Direkt Setup.exe olarak indi zaten ardından kurup yeniden başlattım bilgisayarı. Çok teşekkürler.
Ne demek.

Peki biliyorsanız bu sürücü tam olarak neyin sürücüsüydü? Ve eksik olması bir sıkıntı yaratır mıydı?
Intel Gaussian Mixture Model Scoring Accelerator Module olarak geçiyor. Bir olasılıksal model ve bununla birlikte, CPU'nun performansının artması amacıyla gelişmiş konuşma doğruluğu, daha az güç tüketimi ve daha hızlı yanıt süreleriyle birlikte hızlandırılmış konuşma tanıması (ASR - Accelerated Speech Recognition) etkinleştiriliyor. Örnek olarak Cortana gibi uygulamaların daha iyi ve hızlı çalışması için kullanılan bir model kendisi. Sürücüsü de kurulunca kararlı bir şekilde çalışması sağlanıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı