Windows 10 Yükseltmeden Sonra Temiz Kurulum Lisans Sorunu

KusanagiKyo

Kilopat
Merhabalar. Dizüstü bilgisayarımı Windows 7'den Windows 10'a, masaüstü bilgisayarımı Windows 8.1'den Windows 10'a yükselttim. Ancak her ikisine de temiz kurulum yapmak istiyorum ama kafama takılan bazı sorular var.
  • Temiz kurulum yaparken yeni bir lisans anahtarı girmek zorunda mıyım? Yoksa daha sonra seçeneğine tıklayıp sonra yüklemeye devam edip Windows'u internete bağlarsam daha önce yükseltme yaptığım için Windows kendini lisanslar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yoksa daha sonra seçeneğine tıklayıp sonra yüklemeye devam edip Windows'u internete bağlarsam daha önce yükseltme yaptığım için Windows kendini lisanslar mı?
Aynen öyle. Lisans donanıma kaydedildiği için otomatik aktifleşecek.

Yalnız indirdiğiniz Windows 10 sürümüne dikkat edin. Bununla ilgili Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium veya Windows 8 / 8.1 kullananlar Windows 10 Home sürümüne ücretsiz geçecekler. Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate veya Windows 8 / 8.1 Pro'yu kullananlar ise Windows 10 Pro'ya ücretsiz geçebilir. İyi sosyaller.

Aynen öyle. Lisans donanıma kaydedildiği için otomatik aktifleşecek.
Kafama takılan bir soruydu içim rahatladı. Yardımınız için teşekkür ederim.(y)

$
Yalnız indirdiğiniz Windows 10 sürümüne dikkat edin. Bununla ilgili Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium veya Windows 8 / 8.1 kullananlar Windows 10 Home sürümüne ücretsiz geçecekler. Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate veya Windows 8 / 8.1 Pro'yu kullananlar ise Windows 10 Pro'ya ücretsiz geçebilir. İyi sosyaller.
Windows 7 Ultimate sürümü, Windows 8.1 ise pro sürümü. Zamanında kutulu almıştım. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.(y)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı