Windows 10 temiz kurulum nasıl etkinleştirilir?

ErenTeke

Kilopat
Yer
İstanbul / Ankara
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarım
Windows 10 Media Creation Tool ile orijinal Windows 7'den Windows 10'a yükseltme yaptım. Şimdi başka bir Bilgisayar'a temiz kurulum yapmak istiyorum fakat nasıl etkinleştireceğim? Gizli "C:\$Windows.~WS\Sources\Windows" dosyasının içindeki setup ile format cd'si oluşturabilir miyim?

Başka bilgisayarda orijinal 7 veya 8.1 varsa kendi bilgisayarında yükselttiğin gibi o bilgisayara yükseltme yapabilirsin. Yoksa gerekli araçlar ile etkinleştirme yapabilirsin.
Kurulum medyası için Windows 10 Media Creation Tool kullanabilirsin. Belirttiğin yol Revize edenlerin yükleme dosyalarının indiği yol ise evet o dosyaları FAT 32 formatında biçimlendirilmiş bir USB'ye yazarak yükleme yapabilirsin.

Başka bilgisayarda orijinal 7 veya 8.1 varsa kendi bilgisayarında yükselttiğin gibi o bilgisayara yükseltme yapabilirsin. Yoksa gerekli araçlar ile etkinleştirme yapabilirsin.
Kurulum medyası için Windows 10 Media Creation Tool kullanabilirsin. Belirttiğin yol Revize edenlerin yükleme dosyalarının indiği yol ise evet o dosyaları FAT 32 formatında biçimlendirilmiş bir USB'ye yazarak yükleme yapabilirsin.

Hayır, o bilgisayarda korsan 8.1 var. Gerekli araçlardan kastınız nedir? Media Creation Tool ile daha önceden iso dosyasını indirmiştim onunla format atıp nasıl etkinleştirebilirim?

Ben Media Creation Tool ile yükseltme yapmıştım. Yükseltmeden sonra Windows 10 geçince Yerel Disk C'de bu gizli klasörü gördüm buradaki dosyaları USB'ye yazıp 'korsan w8.1' olan bilgisayara format atsam lisanslı olarak mı gelir?

Adsız.png

Yanlış bilgilendirme!
Korsan varsa onu etkinleştiremezsiniz.
Kendi pc'nin kodu anakarta kitlendi. O kodun da başka bilgisayar da çalışmaz.
Tek yapacağın kspico gibi illegal uygulamaları beklersin ama onlarda windows10 da güncelleme alamayacaklar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı