Windows 10 temiz kurulum sonrası FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

EzDeR

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
kioxia exceria g2
Ekran kartı
rx6600
Anakart
z170a pro
Yeni aldığım M.2 SSD'ye Rufus ile Windows 10 kurdum ama eskiden aldığım FPS'leri alamıyorum. Mesela Forza Horizon 4'te 100 FPS alırken şu an 60 FPS alıyorum. Nasıl çözebilirim?

Yeni aldığım M.2 SSD'ye Rufus ile Windows 10 kurdum ama eskiden aldığım FPS'leri alamıyorum. Mesela Forza Horizon 4'te 100 FPS alırken şu an 60 FPS alıyorum. Nasıl çözebilirim?

Doğru kurulum yaptınız mı? Format ekranında tüm diskleri biçimlendirip tertemiz bir şekilde Windows'u kurdunuz mu? Bunları yaptıktan sonra sürücüleri kurmak ve ince ayarlar yapmak çok önemli. Windows'u kurduktan sonra güncelleştirmeler falan bunlar yapılmalı. MSConfig çekirdek artırmayı ise yapmayınız.

Doğru kurulum yaptınız mı? Format ekranında tüm diskleri biçimlendirip tertemiz bir şekilde Windows'u kurdunuz mu? Bunları yaptıktan sonra sürücüleri kurmak ve ince ayarlar yapmak çok önemli. Windows'u kurduktan sonra güncelleştirmeler falan bunlar yapılmalı. MSConfig çekirdek artırmayı ise yapmayınız.
technopatdaki videolar ile bakarak kurdum ama ne olduysa şuan çok daha az fps alıyorum

Çalıştır > MSConfig > önyükleme > gelişmiş seçenekler > işlemci sayısını aç > en büyük rakamı seç.

Maalesef bu işlem performansı artırmıyor.

Technopat'taki videolar ile bakarak kurdum ama ne olduysa şu an çok daha az FPS alıyorum.

Tamam, o zaman doğru kurulum yapmışsınız Technopat videosuna baktıysanız. Bir de dediğim şeyleri yapmanızı öneririm. Sürücülerin güncel sürümlerini kurdunuz mu ilk önce?

Geri
Yukarı