Windows 10 temiz kurulum sonrası FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10
FPS sabitleyici açık olabilir kontrol edin.
Ve buradan bunu seçin.

Dosya Ekleri

• resim_2022-12-09_212525705.png
    resim_2022-12-09_212525705.png
    41,9 KB · Görüntüleme: 36
Maalesef bu işlem performansı artırmıyor.

Tamam, o zaman doğru kurulum yapmışsınız Technopat videosuna baktıysanız. Bir de dediğim şeyleri yapmanızı öneririm. Sürücülerin güncel sürümlerini kurdunuz mu ilk önce?
ekran kartı driverı güncel başka driver indirmedim

FPS sabitleyici açık olabilir kontrol edin.
Ve buradan bunu seçin.
yok hocam onuda yaptım olmuyor sanırım windows kurulumunda hata yaptım

Ekran kartı driverı güncel başka driver indirmedim.

Bu konulara bakmanızı öneririm. Chipset driver, ses driver, Ethernet driver güncel versiyonlarını indirmenizi ve kurmanızı öneririm.

Bu konulara bakmanızı öneririm. Chipset driver, ses driver, Ethernet driver güncel versiyonlarını indirmenizi ve kurmanızı öneririm.

Hocam büyük ihtimalle kurulumunda hata yaptım bilgisayarcıya versem çünkü bu konuda acemiyim.

Maalesef bu işlem performansı artırmıyor.

Tamam, o zaman doğru kurulum yapmışsınız Technopat videosuna baktıysanız. Bir de dediğim şeyleri yapmanızı öneririm. Sürücülerin güncel sürümlerini kurdunuz mu ilk önce?
Teşekkürler bilgi için bunu bilmiyordum. Her gün yeni bir bilgi. 🤝

Hocam büyük ihtimalle kurulumunda hata yaptım bilgisayarcıya versem çünkü bu konuda acemiyim.

Bilgisayarcıya format attırmanızı önermem. İyi bir bilgisayarcı olabilir ancak formatı kendiniz atın. Technopat videosundaki kuruluma göre aynısını yaptıysanız zaten doğrudur. İş sadece Windows'u kurmakla bitmiyor, attığım rehberlerdeki adımları yapmanız iyi olacaktır. Bu arada her format atınca FPS yükselecek diye bir şey yok ama bu kadar düşmemesi lazımdı yine de.

Bilgisayarcıya format attırmanızı önermem. İyi bir bilgisayarcı olabilir ancak formatı kendiniz atın. Technopat videosundaki kuruluma göre aynısını yaptıysanız zaten doğrudur. İş sadece Windows'u kurmakla bitmiyor, attığım rehberlerdeki adımları yapmanız iyi olacaktır. Bu arada her format atınca FPS yükselecek diye bir şey yok ama bu kadar düşmemesi lazımdı yine de.

Hocam sarı ünlem olanlar sanırım driver yüklü olmayanlar sıkıntıyı çıkaran onlar mıdır?

Dosya Ekleri

• resim_2022-12-09_213553547.png
    resim_2022-12-09_213553547.png
    35,1 KB · Görüntüleme: 31
Onları nasıl yükleyeceğim?

Üreticinin sitesinden laptop ise cihaz modeline, masaüstü ise anakart üreticisinin sitesinden anakartın modeline göre chipset sürücüsü.

Yeni konular

Geri
Yukarı