Windows 10 temiz kurulum sonrası FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10
Eski Windows sürümünü silmediniz mi? O Windows sürümünde test ettiniz mi?

Hocam yeni M.2 SSD aldım ve takılı olan eski M.2 SSD'yi çıkardım yeni SSD taktım ve USB bellek ile Windows kurulumu yaptım ve eski ssdimde herhangi bir problem yoktu RDR2 80FPS Forza 4 100FPS alıyordum şu an ise RDR 30 FPS Forza 50-60 FPS

Hocam yeni M.2 SSD aldım ve takılı olan eski M.2 SSD'yi çıkardım yeni SSD taktım ve USB bellek ile Windows kurulumu yaptım ve eski ssdimde herhangi bir problem yoktu RDR2 80FPS Forza 4 100FPS alıyordum şu an ise RDR 30 FPS Forza 50-60 FPS.

Eski M.2 SSD'nizi tekrar takıp test etmeyi denediniz mi?

Zaten tek bununla çözülecek bir şey değil. Soruna etki edebilen bir şey sürücü konusu. Size attığım rehberlerdeki uygun gördüğünüz adımları kesinlikle yapıp daha sonra sonuca bakarsanız daha kararlı olur. Bu arada sıcaklık değerleri nedir acaba?

Windows Update de şöyle bir şey var indirmem sorunu çözermi

Eski M.2 SSD'nizi tekrar takıp test etmeyi denediniz mi?

Eski M.2 ssdimle daha bu sabah oynamıştım sıkıntısı yoktu yeni SSD'im kargoyla gelince direkt montajını yaptım ve şu an böyle

Dosya Ekleri

• resim_2022-12-09_223610978.png
    resim_2022-12-09_223610978.png
    44,4 KB · Görüntüleme: 13
Windows Update de şöyle bir şey var indirmem sorunu çözermi.

Bir sürü sürücü var güncelleme bekleyen, yapmanı öneririm. Bir de bu sorun aslında farklı bir şey yüzünden olabilir örneğin: BIOS ayarları.

Bir sürü sürücü var güncelleme bekleyen, yapmanı öneririm. Bir de bu sorun aslında farklı bir şey yüzünden olabilir örneğin: BIOS ayarları.

Hocam eski SSD'deyken BIOS ayarları aynıydı sıkıntı yoktu dediğiniz her şeyi denedim çözemedim kafayı yicem

Onları nasıl yükleyeceğim?

Üreticinin sitesinden laptop ise cihaz modeline, masaüstü ise anakart üreticisinin sitesinden anakartın modeline göre chipset sürücüsü.

Hocamın dediğini yapabilirsiniz veya da donanım kimliklerinden driveri bulabilirsiniz.

Hocam FPS düşüşü M.2 SSD'den kaynaklı da olabilir. Yeni aldığınız M.2 SSD diğer SSD'den daha düşük performans veriyor olabilir.

Hocamın dediğini yapabilirsiniz veya da donanım kimliklerinden driveri bulabilirsiniz.

Hocam FPS düşüşü M.2 SSD'den kaynaklı da olabilir. Yeni aldığınız M.2 SSD diğer SSD'den daha düşük performans veriyor olabilir.
hocam m2 ssdide bi sıkıntı yok sanırım crystalmark sonuçları iyi

@408157 merhaba hocam ben bugün eski James Donkey M.2 SSD'imi test ediyim dedim ve yenisi olan Kioxia ile değiştirdim ve FPS düşüşü onda da var yani sorun Windows ve SSD'den kaynaklı değil yeni olan Kioxia SSD kargodan geldikten sonra takarken kasa yana doğru düşmüştü problem şu an hangi parçada anlayamadım yardım eder misiniz?

@VenomBey @FelakEt

bu arada oyunlarım harddiskdeydi ordan test ediyordum sıkıntı harddisk kaynaklı olabilirmi

Son düzenleme:
Bu arada oyunlarım harddiskdeydi oradan test ediyordum sıkıntı hard disk kaynaklı olabilir mi?

Disk FPS düşürmez. Diskin FPS'e doğrudan bir katkısı yok. Yani bence alakası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı