Çözüldü Windows 10 Temiz Kurulumda D: Diski Nasıl Korunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

riseisback

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam;

Temiz kurulumla tekrar Windows 10 kurmak istiyorum. Ama D: Diskine önceki formatımdan kalan 100 GB dosya var. Ben bu dosyaları koruyarak nasıl kurulum yapabilirim?

Buradan USB hazırlama rehberini takip ederek USB bellek hazırlayınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ardından buradaki yönergeler ile USB bellekten bilgisayarınızı boot ediniz. Sonrasında rehber size eşlik edecek, dil v.s seçeceksiniz. Zamanı geldiğinde Özel seçeneğini seçin. Buradan sadece C: diskini ve varsa kurtarma v.s bölümlerini seçin ve silin. Ardından sadece C: diskini biçimlendirin. Kuruluma C: diski seçiliyken devam edin.

Voila!
Kurulum yapacak Windows, ardından OOBE ekranı gelecek. Sonrasında masaüstünüze erişeceksiniz.
Ben USB değil, yükseltme aracından yükselteceğim. Disk biçimlendirme ekranına geldiğimde, D: diskini biçimlendir deyip, C:'ye mi Windows kuracağım?

Ben USB değil, yükseltme aracından yükselteceğim. Disk biçimlendirme ekranına geldiğimde, D: diskini biçimlendir deyip, C:'ye mi Windows kuracağım?
Hayır. Yükseltme aracından USB hazırlama derken Media Creation Tool diyorsanız oradan da USB hazırlayabilirsiniz.

Hayır, D: diskine ellemeyeceksiniz. D: diski dışında her diski silin oradaki, C: diskini biçimlendirin ve C: diski seçiliyken kurulumu yapın.

Hayır. Yükseltme aracından USB hazırlama derken Media Creation Tool diyorsanız oradan da USB hazırlayabilirsiniz.

Hayır, D: diskine ellemeyeceksiniz. D: diski dışında her diski silin oradaki, C: diskini biçimlendirin ve C: diski seçiliyken kurulumu yapın.
Şimdi, anladığımı anlatıyorum :

Öncelikle Media Creation Tool'dan Windows yüklememi gerçekleştirdim. Sonra, bilgisayar yeniden başlatılacak ve kurulum ekranı gelecek. Kurulum ekranına özel seçeneğini seçeceğim. Sonra, gelen disk biçimlendirme ekranında, D ve C diski dışında hepsini sileceğim. Ardından C diskini biçimlendir deyip , C diski seçiliyken ileri diyeceğim.

Benim anladığım bu.

Öncelikle Media Creation Tool'dan Windows yüklememi gerçekleştirdim. Sonra, bilgisayar yeniden başlatılacak ve kurulum ekranı gelecek. Kurulum ekranına özel seçeneğini seçeceğim. Sonra, gelen disk biçimlendirme ekranında, D ve C diski dışında hepsini sileceğim. Ardından C diskini biçimlendir deyip , C diski seçiliyken ileri diyeceğim.
Bilgisayarı kendiniz yeniden başlatacaksınız ve USB'den boot edeceksiniz. Ardından evet, özel seçeneğine basacaksınız ekran geldiğinde.

Sonrasında D diski dışında her diski sileceksiniz. Sonrasında C diskini biçimlendirip, C diski seçiliyken ileri diyeceksiniz.

Attığım videoda Recep Baltaş açıklıyor.

Bilgisayarı kendiniz yeniden başlatacaksınız ve USB'den boot edeceksiniz. Ardından evet, özel seçeneğine basacaksınız ekran geldiğinde.

Sonrasında D diski dışında her diski sileceksiniz. Sonrasında C diskini biçimlendirip, C diski seçiliyken ileri diyeceksiniz.

Attığım videoda Recep Baltaş açıklıyor.
Hocam, benim anlamadığım şu; ben Media Creation Tool'dan yükselteceğim. USB dediğiniz tam olarak ne oluyor?

( Kusura bakmayın bu konularda pek bilgim yok. )

Hocam, benim anlamadığım şu; ben Media Creation Tool'dan yükselteceğim. USB dediğiniz tam olarak ne oluyor?

( Kusura bakmayın bu konularda pek bilgim yok. )
Halihazırda Windows 10 kullanırken, Media Creation Tool ile Windows 10'a yükseltemezsiniz. Media Creation Tool üzerinden USB hazırlayabilirsiniz.

Attığım videoyu izlediniz mi?
Orada Recep Baltaş açıklıyor.

Geri
Yukarı