Windows 10 ucuz OEM key satın almak

gedrof

Hectopat
Hepiburada gibi sitelere baktım 150 TL 195 TL'ye Windows 10 Pro 64 bit OEM key satiyorlar. Normalde 800 900 TL'lik bir şey. Ben bunu alsam herhangi bir sorun olur mu? OEM galiba sadece o bilgisayarda kullanabiliyorsun tekrar tekrar format atsan dahi gitmiyor dogru mudur? Ben kasa topluyorum bir tane bilgisayarci ile görüştüm kasayi toplatırıcam. Bir de işletim sistemi kurdurucam 1oo TL'ye yapacakmis. Hepsini biosuna güncelleticem. Windows 10'u orjinal mi diye sordum evet dedi. Sizce nasıl yapmalıyım? Kasaya ilk defa işletim sistemi kurucam key aldım diyelim. Bu kurucak oldugu işletim sistemi orjnal mi korsan mı nasıl anlayacağım? Yani o keyi ben ne zaman gireceğim ya da orijinal Windows 10 Pro 64 bit deneme sürümünü kurdurup sonradan mi key girsem? Umarım demek istedigimi anlamşsınızdır. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın parçalarını toplandıktan sonra eğer İstanbul Avrupa yakasındaysan Windows 10'u ben kurarım. Gerekli lisans etkinleştirme, manuel sürücü güncellemeyi falan yaparız istersen beraber. Her türlü yardım ederim. Ayrıca OEM lisansın daha ucuza satıldığı yerler var 50-60 lira civarında. Bilgisayarcıya boşuna 100 lira vermeyin. Paranıza yazık...

Hepiburada gibi sitelere baktım 150 TL 195 TL'ye Windows 10 Pro 64 bit OEM key satiyorlar. Normalde 800 900 TL'lik bir şey. Ben bunu alsam herhangi bir sorun olur mu? OEM galiba sadece o bilgisayarda kullanabiliyorsun tekrar tekrar format atsan dahi gitmiyor dogru mudur? Ben kasa topluyorum bir tane bilgisayarci ile görüştüm kasayi toplatırıcam. Bir de işletim sistemi kurdurucam 1oo TL'ye yapacakmis. Hepsini biosuna güncelleticem. Windows 10'u orjinal mi diye sordum evet dedi. Sizce nasıl yapmalıyım? Kasaya ilk defa işletim sistemi kurucam key aldım diyelim. Bu kurucak oldugu işletim sistemi orjnal mi korsan mı nasıl anlayacağım? Yani o keyi ben ne zaman gireceğim ya da orijinal Windows 10 Pro 64 bit deneme sürümünü kurdurup sonradan mi key girsem? Umarım demek istedigimi anlamşsınızdır. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...
İyi günler kardeşim bencede 100 lira vermeyin.Açıkçası 50 lira yada 47.50 lira gibi ucuz fiyatla alabileceğin yerler var.Arkadaşın dediği gibi.Paranıza yazık...

OEM key lisans ile normal lisansı karıştırmayalım.

OEM key, tek bir anakart için tek kullanma hakkıdır. Sınırsız format atma hakkınız olur.Ama yeniden aynı keyi gireceksiniz. Yani format atmadan önce o keyi bilmeniz lazım.

OEM key korsancılık değildir.

Windiws'u şu şekilde kurabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4.52'deki gibi OEM key kodunuzu gireceksiniz.

Bir de Rufus ile USB belleğe ISO dosyasını yazdıracaksınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bakkala (Bilgisayarcıya) götürürseniz muhtemelen korsan kurar. Riskli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı