Windows 10 UEFI Olarak Başlatma

Batuhan Akkus

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba benim bilgisayarımda Windows 10 ''UEFI'' olarak yüklüydü. Ancak geçen donanımsal bir arıza nedeniyle teknik servis işletim sisteminiz de bozulmuş diyerek format attı. Ve bende bugün fark ettim ''BIOS'' menüsüne girdiğimde ''Boot'' kısmında ''UEFI'' yerine ''Legacy'' yazıyordu. BIOS ayarlarını varsayılan yaptım ve tekrar UEFI'ye döndü ancak işletim sistemini başlatmadı. Ne yapmalıyım tekrar ''UEFI'' olarak başlatmak için?

Teknik servisin cahilliği. UEFI olmadan sistem yüklemişler içine. UEFI olarak temiz kurulum yapmanız gerek. Legacy seçerseniz sistem açılır, UEFI seçerseniz sistem hali hazırda yüklü bir UEFI OS bulamadığı için boş boş bekler öyle.

Bu videolar tüm aşamalar için gerekli bilgiyi içeriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bilgisayarınızdaki tüm bilgiler silinecek, her zaman format atınca ne oluyorsa onlar gerçekleşecek. Silinmesini istemediğiniz bilgileri bir harici belleğe kopyalayın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı