Windows 10 Ürün Anahtarı Orjinal Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Güzel açıklayıcı olmuş. Adamlar açıklamış. Siz bilirsiniz, diyorlar açıkçası. Yalnız biraz kurnazlığı kaçmışlar tabi. Oldu da önemli olan, bileşen bozuldu. Lisans uçup gidecek demek ki. @kaspa

Anakart'a ayarlamışlar lisansları bu durumda. Anakart'a göre ayarlıysa herkeste aynı key olması da bir sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. USB'den temiz kurulum yapıp kurulum esnasında anahtar istediğinde atla dediğimizde etkineştiriyorsa açılınca zaten öyledir bu iş.

@titan80 Sen denedin mi tam olarak bu olayı ?

Arkadaşlar benim ki de BT79Q diye başlıyor, bu key genel key mi ?

Ben temiz kurulumu yaptım key kısımlarını atlayarak geçtim, sonra kendi aktifleşti.
Tabi Microsoft hesabımla bağlandım.

Şimdi arkadaşların verdiği bilgiler doğrultusunda etkinleştirmenin anakart üzerinden yapıldığı sonucu çıkıyor. Bu yüzden genel key olsa da herhangi bir sıkıntı yok. Şu an anladığım kadarıyla durum böyle. Gerçekten böyle ise dönmenize gerek yok Windows 10 ile devam edebilirsiniz.

@stanco Yeterince açıklayıcı olmuştur umarım. 1 ay içinde eski işletim sistemine dönebilirsin.
Eki Görüntüle 92771 Eki Görüntüle 92773 Eki Görüntüle 92774

Evet, şimdi herşey çok açık ve net durumda. İşinize gelirse gibi bir durum var... Cihazın ömrü ile sınırlı olması gerçekten çok anlamsız olmuş, ancak yapacak bişey yok.Donanım değişikliklerinde de lisans sorunu çıkacaktır.

Bu arada az önce daha önce rezervasyon vs yapmamış bir bilgisayara sıfırdan Windows 10 kurulumu yaptım. İlk mesajda belirttiğim lisans anahtarını girdim. Kurulum bitti, etkinleştirmeye çalışınca, "Lisans anahtarı Windows tarafından engellenmiştir." şeklinde uyarı aldım.

Kısaca Rezerve edilen PC Donanımı üzerinden lisans verildiği ve bu lisansın kullanılan cihazın ömrü ile sınırlı olduğu , cihazın bozulması, değişmesi yada ömrünü tamamlaması gibi durumlarda Lisansın tamamen yanacağı ortaya çıkmış oldu.

Ben sıfır kurulum yaptığımda, aynı ürün kimliği numarası ile etkinleşti. Mesela daha önce, Windows 8.1 sıfır kurulum yaptığımda, ürün kimliği numarası değişirdi. Bunda ürün kimliği sabit kalıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı