Windows 10 update ile lisans nedir?

vayvan

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Windows 8 lisansım var. Windows 8.1'den Windows 10'a geçeceğim. Windows 10 Rezerve ve Yükseltme: Sıkça Sorulan Sorular konusunda Windows rezerve yapılırsa Windows 8 lisansının ömür boyu Windows 10 ile uyumlu olacağı yazıyor. Ben rezerve yaptım fakat rezerviniz onaylandı demedi. Media Creation Tool ile yükseltme yapsam lisans anahtarım Windows 10 için ömür boyu kullanılır mı? Yani ben temiz Windows 10 kurduğum zaman Windows 8'den kalan lisans anahtarımı kullanabilecek miyim?
@Asım Demir @Egemen siz ilgilenirseniz sevinirim.

Demişsiniz ama cevaplıyım :). Şimdi ISO ile temiz kurulum yaparsanız Windows 10 etkinleşmez. Önce Rezerve edip yükseltmeniz gerekiyor.
Peki ne dedi? Hata mı var?
Teşekkürler. Herkez cevap yazabilir de onlar konuya hakim diye onlardan yardım istedim. :) Sık sorularda rezerve ettikten sonra Windows 10 temiz kurulumda lisans anahtarı geçerli olur yazmışlar. Şimdi benim sorunuma gelirsek. Ben bu sabah Windows 10'a temiz geçiyim de recovery imaj dosyası alıyım dedim. Windows 8.1 recovery yaptım daha sonra 600 MB gibi bir güncelleme yaptım. Sonra Windows logosu geldi sağ alt köşeye. Ona tıkladım rezerve et dedim. Fakat kaç saattir bir şey demedi. Recovery yapmadan önce bilgisayarını uyumlu diyordu şimdi öyle bir şey demiyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    59 KB · Görüntüleme: 572
Windows 10 rezerve edilmiş sanırım. Sol yukarıdaki seçeneklerden onayı görüntüleyin diye bir sekme olması lazım oranın resmini atar mısınız?

Windows 10 rezerve edilmiş sanırım. Sol yukarıdaki seçeneklerden onayı görüntüleyin diye bir sekme olması lazım oranın resmini atar mısınız?
Buyurun attım.

Rezerveyi iptal edip tekrar rezerve etsem olur mu?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    10,8 KB · Görüntüleme: 729
Media creation tool ile yükseltme yapın önce. ISO indirip temiz kurulum yaparsanız kurarken Windows 8 keylerini kabul etmiyor. Önce yükseltme yapıp kurun. Windows 10'a geçince yeni key veriyor Microsoft. Onu kullanarak temiz kurulum da yapabileceğini düşünüyorum.

Media creation tool ile yükseltme yapın önce. ISO indirip temiz kurulum yaparsanız kurarken Windows 8 keylerini kabul etmiyor. Önce yükseltme yapıp kurun. Windows 10'a geçince yeni key veriyor Microsoft. Onu kullanarak temiz kurulum da yapabileceğini düşünüyorum.
Yeni key nerede yazıyor?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı