Windows 10 Videolarda Bulanıklık

SEFAT180

Hectopat
Daha fazla  
Oyunlarda, resimlerde, videolarda netlik problemi var. Gerçekten can sıkıcı düzeyde. Monitörde herhangi bir sorun yok, sürücüleri denedim. Masaüstüme koyduğum 4K fotoğrafta bile bulanıklık problemi var. SS atmak isterdim ancak onu telefon kameraları fark edemeyeceği için atmıyorum. Hakkında bilgisi olan varsa lütfen destek. Ayrıca sistemin güncellemeleri tam. Zamanında Windows 8'de de aynı problem vardı giderilmişti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı problem bende de var ve mağlesef düzelmiyor. Eğer önceki işletim sistemi fotoğraf ve videolarına bakıyorsanız bulanık gözükür. Ama internetten bir fotoğraf indirin (Windows 10'da) bir sıkıntı olmaz.

Blu-ray filmler bile net değil. Dediğimi anlayamadınız yada anlatamadım kusura bakmayın. Kenar ve köşelerdeki keskinlik yok demek istediğim. Masaüstü veya herhangi bir yerde yazı problemi değil resim ve videolarda problem. Windows 10'da ve vardı. 8' de nasıl düzeltildi bilmiyorum. Dediğinizi yaptım ancak işe yaramadı yeni video, resim her şeyi denedim. Ama hala aynı. Windows 10'un performansı gerçekten iyi söylemek gerekirse.

Daha tam sürümü çıkmayan bir işletim sisteminde deneme sürümlerinde böyle problemler hep olur. Bir güncelleme ile bu hatalar düzeltilebilir Microsoft tarafından ama tam sürümde hatasız bir işletim sistemi bizleri bekliyor olacak.

Yakın zamanda ben de win10'a geçiş yaptım resim ya da videolarda hiçbir sorun yaşamadım eski dosyalar dahil olmak üzere :s

Dostum peki updateleri düzenli yapıyormusun ?

Daha tam sürümü çıkmayan bir işletim sisteminde deneme sürümlerinde böyle problemler hep olur. Bir güncelleme ile bu hatalar düzeltilebilir Microsoft tarafından ama tam sürümde hatasız bir işletim sistemi bizleri bekliyor olacak.

Aslında bu tür testleri kendileri yapmalılar. Oyun şirketleri de bunu yapıyor. Daha bitmemiş, buglu ürünleri bir test ekibine denetmek yerine bunu biz kullanıcılara denetip, hem paradan tasarruf edip, hem de bir mana da beleş iş yaptırmış oluyorlar. Windows 8.1 gibi oturmuş bir sistem var iken 10 yüklemek tamamen macera. Hazır olunca Windows 10'u yüklersiniz.

Aslında bu tür testleri kendileri yapmalılar. Oyun şirketleri de bunu yapıyor. Daha bitmemiş, buglu ürünleri bir test ekibine denetmek yerine bunu biz kullanıcılara denetip, hem paradan tasarruf edip, hem de bir mana da beleş iş yaptırmış oluyorlar. Windows 8.1 gibi oturmuş bir sistem var iken 10 yüklemek tamamen macera. Hazır olunca Windows 10'u yüklersiniz.
Aynen senin söylediğin gibi düşünüyordum ama yükledikten sonra win 8.1'in ne kadar hantal çalıştığını anladım bence artık ana işletim sistemi olarak kullanılabilir dediğim gibi ben bu tür bir problem yaşamadım ama ufak tefek birkaç sorun da yakın zamanda çözülecektir çok büyük bir sorun yok şu an benim açımdan.

Dostum peki updateleri düzenli yapıyormusun ?

Hayır kendileri yapmamaları lazım. Eğer yaparlar ise ilk adımı kötü atarlar. Kullanıcılara açık sunulmasının nedeni ise onları Windows'u sevdirmek. Aslında bir nevi reklam da sayılır. Ama yine de bizim de denememiz daha iyi olur. Böylelikle metro ayarlanır, Windows uygulamaları iyileştirilir vb. Tabi ki de bizler Windows'u yazılım konusunda pek inceleyemiyoruz. Zaten yazılım konusu onlara kalmış. Ayrıca bir şikayetiniz veya bir hata buldu iseniz Microsoft Feed Back ile görüşlerinizi daha iyi bir Windows için geri bildirin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı