Windows 10 virüs girdi, sıfırlanmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mehmet_97

Decapat
Selam arkadaşlar.
Laptopumda virüs vardı ve bu virüs laptopu hem kastırıyordu, hem silinmiyordu. Windows güncellemeleri inmiyordu.
Sonra sıfırlamak geldi aklıma. Önemli olan şeyleri asıl masaüstü bilgisayarıma attım.
Sıfırlayınca -eğer sorarsanız yazarım- ekran açılırken otomatik onarma yapılıyor dedi. Sonra otomatik onarma başarısız dedi ve hatayı gösterip seçenek sundu. Gelişmiş seçeneklere tıkladım ve orda işletim sistemini yeniden yükleme vardı işte.
Hazır güncelleme de yaparım dedim ve UEFI USB'si hazırlayıp kur dedim. Kurulum ekranı geldi, ilerledim. Temiz kur dedim. (Galiba ordan sistem geri yükleme noktası gitti ki, sonra süstem geri yükleme noktasından yükle dediğimde bulunamadı dedi; oraya sonra geleceğim.)
Ardından tam dosyalar hazırlanıyor derken yüzde 50'de hata verdi. Bir şeyler eksik dedi, hatırlamıyorum. 3 kez tekrarladım sonra aynı hata. Bilgisayarı onar seçeneğindeki hepsini dedim, hiç biri olmadı.
Elim kolum bağlı, ancak moderatörler biliyordur bu konuyu. İnternetten hiçbir konu bulamadım benimkinin benzeri olan. Lütfen ilgileniniz.

Son düzenleme:
Temiz kurulum işi halledecektir. Sıfırlamayı pek önermiyorum. Bu arada bilgisayarını taradın mı hiç?

Hocam sıfırlamak çok da tavsiye ettiğim bir yol değildir anladığım kadarıyla UEFI yolu ile de formatlayamıyorsunuz. En iyisi bilgisayarınızı taratıp sonuçları paylaşınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz kurulum işi halledecektir. Sıfırlamayı pek önermiyorum. Bu arada bilgisayarını taradın mı hiç?
Tam olarak okudun mu? Ben zaten sıfırladım ve zaten temiz kurulum yaptım. Hatalar bu ikisinden sonra oldu. Zaten bilgisayarı taradım ve virüs olduğunu buldum.
Düzenleyen moderatöre kızmak istemiyorum, çünkü ilgilenmesini istediğim kişiler herkese bakamayabilirler. Ama yani benim konumla alakasız bir başlık koymak oluyor mu? Uzun yazdığım için okuma zahmetine bile girmeden sağı soluyla oynamış. Ben bilgisayardan format atmasından anlıyorum ama bu farklı bir şey. Bari moderatör yazısını kaldırmasaydınız başlıktaki.
Hocam sıfırlamak çok da tavsiye ettiğim bir yol değildir anladığım kadarıyla UEFI yolu ile de formatlayamıyorsunuz. En iyisi bilgisayarınızı taratıp sonuçları paylaşınız.
Lütfen son yaptığım yoruma bakın ya, bu nedir böyle arkadaşım. Yanlış Türkçe mi kullandık ki moderatör yazdı diye alakasız bir şey yazmış oraya. Bilgisayar zaten sıfırlandı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel arkadaşım ben zaten yaptım o işlemleri biliyorum, uefi belleğim felanı da hazırladım. Hatta kurma ekranına geldim. Bilgisayar ne onu kuruyor (hata veriyor), ne de onarma işlemi yapabiliyor. Bunların hepsi sıfırladıktan sonra oldu.
Sanırım aynı sorunu yaşadım sizinle, yeni Lenovo laptoplarda Nova tuşuna(laptopun sol tarafında küçük tuş) basarak sıfırladım düzeldi. Hiçbir şey yapamıyordum, ne sıfırlama, ne yükleme. Windows dosyalarının silinmesiyle oluşan bir durum diye düşünüyordum.

Tam olarak okudun mu? Ben zaten sıfırladım ve zaten temiz kurulum yaptım. Hatalar bu ikisinden sonra oldu. Zaten bilgisayarı taradım ve virüs olduğunu buldum.
Düzenleyen moderatöre kızmak istemiyorum, çünkü ilgilenmesini istediğim kişiler herkese bakamayabilirler. Ama yani benim konumla alakasız bir başlık koymak oluyor mu? Uzun yazdığım için okuma zahmetine bile girmeden sağı soluyla oynamış. Ben bilgisayardan format atmasından anlıyorum ama bu farklı bir şey. Bari moderatör yazısını kaldırmasaydınız başlıktaki.

Lütfen son yaptığım yoruma bakın ya, bu nedir böyle arkadaşım. Yanlış Türkçe mi kullandık ki moderatör yazdı diye alakasız bir şey yazmış oraya. Bilgisayar zaten sıfırlandı ben ne diyim bu gerizekalıya.
Sana sordum ki tarama yaptın mı bilgisayarında? Ayrıca bu benim düşüncem sıfırlama başlıca bir hata.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı