Windows 10 vs 8.1

RAM kullanımını azaltırsın ama benden söylemesi pişmanlık çünkü Windows 8.1 ve 8 genellikle tabletlerde falan kullanılıyor ondan bazı uygulamaların tam ekran olması veya Microsoft storde çeşitlerin az olması bazı oyunları yükleyememen ve en kötüsü ise güncelleme almadığı için güncel oyunları açma konusunda sıkıntı çekersin ama bilgisayarın kötüyse Windows 10'un hafifletilmiş yamaları var kesinlikle güvenli onları kurabilirsin boşta %30 harcıyor mesela. Windows 7'ye gelirsek oda RAM harcama konusunda kötü ve o laptopa Windows 11 de kurulmaz sen en iyisi Windows 10 hafifletilmiş yamalarından birini kur.

Bence Microsoft Store neredeyse hiç kullanılmıyor kullanılıyorsa bile Win 8.1 böyle bir bilgisayarda daha fazla performans verir Win 8.1 ve Windows 10 superlite kullandım 4 GB RAM olan bir bilgisayarda bilgisayarın açılma hızında bile ciddi bir fark var.

Windows 10 daha stabil bir sürüm orası doğru ama sistem 4 GB ben oyun oynarken Windows 10 da RAM yetersizliğinden bilgisayar yeniden başlıyordu.

Benim bilgisayarımın özellikleri kötü olduğu için Windows 10'un ghost pectre sürümünü kullanıyorum ve önceden Windows 7 yüklüydü performans farkı var boşta 350-400 arası harcıyor emin değilim çok ama hızlı o sürüme geçebilirsin ayarlar var sadece isteğe bağlı Microsoft Store falan yükleyebiliyprsun.

Benim bilgisayarımın özellikleri kötü olduğu için Windows 10'un ghost pectre sürümünü kullanıyorum ve önceden Windows 7 yüklüydü performans farkı var boşta 350-400 arası harcıyor emin değilim çok ama hızlı o sürüme geçebilirsin ayarlar var sadece isteğe bağlı Microsoft Store falan yükleyebiliyprsun.

Zaten başta Windows 10 yüklüydü Windows 7'ye geçtim bazı uygulamaları açmadı diye Windows 10 superlite indirdim ama yine de çok yavaşlıyordu dosya gezgini 20 saniye gibi bir sürede açılıyordu bu yüzden Win 8.1 geçtim ayrıca retro arayüzü modlanmış olan hali hoşuma gidiyor.

Bilmiyorum bende yeni kullanmaya başladım eğer eskiden kullanıyorsan belki güncellemişlerdir ondan hızlanmıştır bir de Minecraft gibi oyunlar için Windows 8.1 daha iyi oluyor galiba öyle biliyorum.

Bilmiyorum bende yeni kullanmaya başladım eğer eskiden kullanıyorsan belki güncellemişlerdir ondan hızlanmıştır bir de Minecraft gibi oyunlar için Windows 8.1 daha iyi oluyor galiba öyle biliyorum.

CS 1.6 ve Minecraft 35 40 arası FPS veriyor normalde Windows 10 5 10 FPS arası.

Geri
Yukarı