Windows 10 WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası

İşletim sistemi
Windows 10

fabbu

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 | RTX 4060 Ti Ghost 8GB | G.Skill Ripjaws V (4x8) 32 GB 3600MHz | Gigabyte B550 Gaming X V2 | Crucial P2 1 TB | Thermaltake S200 TG 650W 80+ | Windows 10 Pro.

HyperX Alloy Core | HyperX Pulsefire Haste | HyperX Cloud II | AOC 24G2SPU/BK
RAM
G.Skill Ripjaws V 4x8 3600MHz CL18 DDR4
SSD veya HDD modeli
Crucial P2 1 TB
Ekran kartı
Gainward Ghost RTX 4060 Ti 8 GB
Anakart
Gigabyte B550 Gaming X V2
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
OCCT üzerinden 30 dakikalık PSU testi gerçekleştiriyordum. Sıcaklıklar 73-72'yi geçmemişti, dakika 19:25 olduğunda önce OCCT sonra görev çubuğu sonra tüm masaüstü dondu ve sonrasında bu mavi ekran hatasını aldım. OCCT grafiklerinde dalgalanmalar yoktu. Minidump dosyası oluşturulmamış. Testi yapmadan önce driverları ve BIOS Update'i kontrol etmiştim, güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun PSU'da diyebiliriz Minidump'a bakmadan. Testi tekrar başlatıp mavi ekran beklerseniz belki oluşabilir bu sefer.

Bilgisayar açılırken "To skip disk checking, press any key within 8 seconds" demeye başladı. Hiçbir şeye basmıyorum ama yine de tamamlamıyor galiba kontrol kısmını, şifre girme ekranı geliyor. Ayrı bir sorun mu yoksa bağlantılı mı acaba?

Bilgisayar açılırken "To skip disk checking, press any key within 8 seconds" demeye başladı. Hiçbir şeye basmıyorum ama yine de tamamlamıyor galiba kontrol kısmını, şifre girme ekranı geliyor. Ayrı bir sorun mu yoksa bağlantılı mı acaba?

Bağlantılı. Sistem beklenmedik bir şekilde kapatılırsa olur o.

Bağlantılı. Sistem beklenmedik bir şekilde kapatılırsa olur o.

Güvenlik ve Bakım kısmına da böyle bir şey geldi. Yeniden başlatsam da gitmiyor dediğim gibi kontrol kısmını tamamlamayıp geçiyor. Ne yapmam gerek?

1693587860456.png

Güvenlik ve Bakım kısmına da böyle bir şey geldi. Yeniden başlatsam da gitmiyor dediğim gibi kontrol kısmını tamamlamayıp geçiyor. Ne yapmam gerek?

Eki Görüntüle 1927207

Donanımsal bir sorun var gibi duruyor. Dediğim gibi tekrardan OCCT'den test başlatın. Daha sonrasında yine mavi ekran alırsanız minidump oluşup oluşmadığında bakın.

Donanımsal bir sorun var gibi duruyor. Dediğim gibi tekrardan OCCT'den test başlatın. Daha sonrasında yine mavi ekran alırsanız minidump oluşup oluşmadığında bakın.

Tamamdır testi başlatıyorum, süresi 30 dakika yine.

@Cliff_Burton sorunsuz bir şekilde tamamlandı test.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı