Windows 10 WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası

ahmlui

Zeptopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımda herhangi bir oyuna girdiğimde ekran donuyor, cızırtı başlıyor ve PC'yi yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Arada bazen de başlıkta yazan hatayı veriyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
MiniDump: h.rar

Dosya Ekleri

• v.png
    v.png
    22,2 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:

ekledim

İşlemci ile ilgili hata almışsınız.

Chipset sürücüsünü kurun, verdiğim linkten ardından test için verdiğim rehberi uygulayarak test yapın ve sonuçları burada paylaşın.

Siteden işletim sisteminize göre indirin ve kurun;

Rehberi uygulayarak test yapın;

Son düzenleme:
İşlemci ile ilgili hata almışsınız.

Chipset sürücüsünü kurun, verdiğim linkten ardından test için verdiğim rehberi uygulayarak test yapın ve sonuçları burada paylaşın.

Siteden işletim sisteminize göre indirin ve kurun;

Rehberi uygulayarak test yapın;
driveri kurdum sonra testi baslattım 40 saniye olmadan bilgisayar kendini yeniden başlattı

Arama kısmına "Güç planını düzenle" yazın ardından gelişmiş güç ayarları butonuna basarak açılan pencereden işlemci güç yönetimi kısmındanki en yüksek işlemci durumunu %100'den %98 olarak ayarlayın ve yeniden test yapın.

Arama kısmına "Güç planını düzenle" yazın ardından gelişmiş güç ayarları butonuna basarak açılan pencereden işlemci güç yönetimi kısmındanki en yüksek işlemci durumunu %100'den %98 olarak ayarlayın ve yeniden test yapın.
dediğini yaptım test e starta basar basmaz bilgisayar kendini yeniden başlattı tekrar açılırken otomatik onarıma hazırlanıyor penceresine attı

Yeni konular

Geri
Yukarı