Windows 10, Windows 8.1 dizüstünde aktifleşir mi?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Merhaba. Benim dizüstü bilgisayarımın BIOS yani anakartında gömülü "Windows 8.1 (64-Bit) Single language" lisans anahtarı vardı. Bende Microsoft'un kendi orjinal sitesinden, Windows 8.1 (64-Bit) Single language birebir aynı sürümü, USB Flash belleğe indirip aktardım ve ardından lisans, otomatik olarak etkinleştirildi. Ancak benim şimdi merak ettiğim şey, aynı şekilde Microsoft'un kendi sitesinden Windows 10 indirip sıfır kurulum olarak kurarsam, aktifleşir mi yoksa aktifleşmez mi? Windows 8.1 üzerinden, Windows 10'u yükseltme olarak kurarken %99'da takıldı ve bu sorunun çözümünüde bilmiyorum. O yüzden sormak istedim.
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Daha önce yükseltme aldım ama Windows 10 işletim sistemimde virüs vardı diye tamamen Hardiski formatladım ve Windows 8.1 kurdum otomatik aktifleşti. Buna benzer şekilde, Microsoft'un kendi sitesinden Windows 10'u indirip kursam anahtar aktifleşir mi?

Daha önce yükseltme aldım ama Windows 10 işletim sistemimde virüs vardı diye tamamen Hardiski formatladım ve Windows 8.1 kurdum otomatik aktifleşti. Buna benzer şekilde, Microsoft'un kendi sitesinden Windows 10'u indirip kursam anahtar aktifleşir mi?
Daha evvel bu cihazda yükseltme yaptığın için sistem otomatik etkinleşir. Yükseltme başarılı olduysa sorun olmaz tabi ki. Bunu sıfır kurulum yaparak kontrol edebilirsin.
HDD'yi biçimlendirmen durumu değiştirmez. İster 10 kullan ister 8.1. Microsoft bu kullanıma şimdilik izin veriyor.
Sıfır kurulumda Windows 10 otomatik etkinleşmez ise demek ki Yükseltme başarılı olamamış.

Peki hangi Windows 10 sürümünü kurarsam otomatik etkinleşir? Windows 8.1 Single Language (64-Bit) sürümü ile geliyor bu dizüstünde. Bu durumda, Windows 10 Single language mi yada Home sürümü mü? Pro denesem aktifleşmez mi? Windows 10'u yükseltme yapmadan etkinleşmesi mümkün mü? Yani Microsoft'un bir yazılımı var USB Flash Belleğe indiriyor dosyaları direkt ve ondan sonra, USB üzerinden format atmamı sağlıyor. Bu şekilde aktif olur mu Windows 10?

Doğru yerden indiriyorum değil mi?
Windows 10

Karşıma iki tane seçenek çıktı.
"Bu bilgisayarı şimdi yükselt"
"Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur"
İki tane seçenek çıktı. Ben yükseltme olarak değilde, USB'ye yüklemek istiyorum. USB'den format atınca aktifleşecek midir?

Windows 10 Home sürümü olmalı. Pro için ürün anahtarı satın almalısın.
Ayrıca otomatik olarak "Windows 10 Single Language" sürümünü önerdi uyumlu olduğu için. Bu bağlamda, Windows 10 Single Language etkinleştirilebilir demek bu. Ancak, Windows 10 Single language ile Home sürümleri arasında dil harici fark var mı?

Teşekkürler. Sorun çözüldü ve Windows 10 şuanda etkinleşmiş bir şekilde ve de oldukça akıcı bir şekilde çalışmakta.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı