Windows 10 yanına hangi Linux kurulur?

Hocam Fedora dışında önerebileceğiniz bir dağıtım var mı?
Mint, POP!_OS, Manjaro aklıma geldi şimdi. GNOME'u akıcı kullanmak istiyorsan POP!, KDE'ni istiyorsan Manjaro, Cinnamon'u daha stabil kullanmak istiyorsan Mint kullanabilirsin. Aslında hepsinde kullanabilirsin ama kendi deneyimim ve geliştirici ekiplerin neyin üzerine yoğunlaştığı açısından ayırdım.

Manjaro ve Mint, Pop farklı tabanlı dağıtımlar. Manjaro Arch tabanlı, Pop! ve Mint Ubuntu tabanlı.

Mint, POP!_OS, Manjaro aklıma geldi şimdi. GNOME'u akıcı kullanmak istiyorsan POP!, KDE'ni istiyorsan Manjaro, Cinnamon'u daha stabil kullanmak istiyorsan Mint kullanabilirsin. Aslında hepsinde kullanabilirsin ama kendi deneyimim ve geliştirici ekiplerin neyin üzerine yoğunlaştığı açısından ayırdım.

Manjaro ve Mint, Pop farklı tabanlı dağıtımlar. Manjaro Arch tabanlı, Pop! ve Mint Ubuntu tabanlı.
GNOME yada KDE nedir bilmiyorum hocam. Biraz daha açar mısınız?

Adam gibi kullansan sende anlarsın. Salağın biri önermişti kullandım bi aralar baktım boş bi dağıtım. Kullanmayı bıraktım ve çöp bir dağıtım olduğuna inandım. Ve Pardus olmasaydı en kötü dağıtımlardan biri bu olurdu.

bu olurdu.
İyide linux'ta alacağın deneyim donanımdan donanıma değişebiliyor, sen Mint'i sevmeyebilirsin, hiçbir sıkıntı yok, Fedora'yı sevebilirsin, bunda da hiçbir sıkıntı yok. Ama sen hem Linux Mint kullananları görmezden gelip kendi bildiğini insanlara inandırmaya çalışıyor hem de o adama senin sevmediğin bir dağıtım önerince çöp diyorsun, ben Fodora önerdiğin zaman sana laf ettim mi? Hayır, adam araştırır, severse kullanır, sevmezse kullanmaz, adam bizden öneri istiyor ve sen sanki her şeyi biliyormuşsun gibi önerilerimizi eleştiriyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı