Çözüldü Windows 10 yavaş açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Niksi

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo V15 G3
R7 5825U
16GB 3200Mhz
Vega8
Bundan birkaç ay önce Win 8.1'den Win 10'a geçiş yapmak istedim. Geçiş yaptıktan sonra anormal bir şekilde yavaş açıldığını fark ettim. Win 8.1'de daha çok hızlıydı. Genelde ilk baştaki Win logosu ve altındaki dönen noktalardan sonraki lütfen bekleyiniz yazısında çok bekletiyor. Ya da şifreyi girdikten sonra ki ekranda çok bekletiyor. Win içinde ses tuşuna bazen sağ tıklanmıyor. Çözümü nedir acaba? Ben daha çok yavaş açılmasından şikayetçiyim. Win 8.1'deyken çok daha hızlı açılıyordu.

Çözüm
Temiz kurulum yapın, update ile geçişlerde bu tarz sorunlar olması çok olası.
İlk olarak sisteminizi daha hızlı açılması için UEFI kurulum yapmalısınız. Açılışta Windows logosu gözüküyorsa sisteminiz eski tür kurulum ile kurulmuş demektir. Bu da açılışı yavaşlatır.

8.1 ile 10'u bir mi tutuyorsunuz?
Pek anlamam ben o işleri neden yavaş açılıyor omu söyle yeter.
İlk olarak sisteminizi daha hızlı açılması için UEFI kurulum yapmalısınız. Açılışta Windows logosu gözüküyorsa sisteminiz eski tür kurulum ile kurulmuş demektir. Bu da açılışı yavaşlatır.

Bu arada 8.1'den yükselttim direk Win 10 kurmadım. Ve UEFI nesir bilmiyorum. Sistemim biraz eski isterseniz özelliklerini de sayabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı