Windows 10 Yavaş Açılma Sorunu

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben 1 ay önce Win7 Ultimate 64 Bit'ten Win10'a yükseltme yaptım. SSD'ye sahibim. Win7'de iken 12 saniyede açılırken şimdi 1 dakikada açılıyor. Bilgisayarı taradım, Windows.old'u sildim ama hiçbir değişiklik olmadı. 1 dakika beklerim beklemesine ama SSD alıp 1 dakikada açılınca insan üzülüyor. Temiz kurulum kesin çözüm müdür? Temiz kurulumsuz halledilebilir mi? Teşekkür ederim.

Şimdi benim harici harddiskim bozulduğu için içindeki oyunları, dosyaları depolama imkanım yok. Oyunlar HDD'de. Temiz kurulum yaparsam HDD deki dosyalar da gider mi? Bu konularda pek bilgim yok. Teşekkürler.

Windows 7'nin UEFI desteği yok. Bu bağlamda bilgisayarın UEFI destekliyorsa temiz bir UEFI kurulumu yapman yararına olacaktır. Bu işlem için diski GPT yapman gerek. Aslında MBR diski GPT'ye çevirebilirsin ama tavsiyem diskteki bütün bölümleri silip sıfırdan bölüm oluşturman.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı