Windows 10 yüklü laptopu Freedos yapmak

Endymion

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Windows 10 yüklü laptopumu FreeDOS haline çevirebilir miyim? Yani FreeDOS olarak satılan laptoplar gibi olmasını istiyorum. Laptopun markası Lenovo ve alırken Windows yüklü idi. Biraz forumda ve diğer kaynaklarda araştırdım ama tatmin edici sonuçlara ulaşamadım.

Herkese şimdiden teşekkürler.

FreeDOS'a çevirmeden de sıfır temiz Windows 10 kurabilirsiniz. Bu daha çok harddiskinizle alakalı bir durum. Temizlik konusunda ben de takıntılı bir insanım ama sizin gibisine ilk defa rastlıyorum gerçekten. :D

Bu kadar da takıntılı olmanıza gerek yok inanın. Normal olarak bir Windows 10 kurulumu gerçekleştirirken zaten tertemiz bir kurulum yapmış oluyorsunuz eğer yükselt seçeneğini seçmezseniz.

Win10 kurulum safhasında HDD'nin işlerim sistemi yüklü olan kısmını bicimlendirirseniz temiz kurulum yaparsınız istediğiniz gibi.

Pek anlamadım bu konuda herhangi bir rehber var mıdır? Video vb.
Bu kadar da takıntılı olmanıza gerek yok inanın. Normal olarak bir Windows 10 kurulumu gerçekleştirirken zaten tertemiz bir kurulum yapmış oluyorsunuz eğer yükselt seçeneğini seçmezseniz.

Yani bir Windows 10 ISO yüklü bir Flash bellekle ne yapmam gerekiyor. Hala laptopta Windows 10 yüklü iken.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adımları izlemeniz yeterli. Yedeğiniz varsa mutlaka alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı