Windows 10 Yüksek Bellek Kullanımı Sorunu

OverPhoenix

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,

Bilgisayarı alalı 2 gün oldu ve bellek kullanımıyla başım dertte. 2 gün boyunca gözlemledim bellek kullanımı bilgisayar açıldıktan bir süre sonra yüzde 97'ye kadar geliyor ve düşmüyor .Ekte de bu durumun resmini koydum. Sistemimi çok iyi topladığıma inanıyorum belleği de iyi seçtim. Ama nasıl böyle olduğunu anlamıyorum.
Bilgisayarımın özellikleri :
  • Asus Nvidia GTX 960 Strix
  • 8GB DDR3 G-Skill bellek
  • MSI Z97 Gaming 3 anakart
  • 600 w güç kaynağı
  • Intel 4690K işlemci
  • Cooler Master Hyper 212 Evo soğutucu
  • 120 GB SSD
Sistemim bu şekilde, bu bellek kullanımından ötürü mesela 1-2 sefer monitörü kapattım ve yarım saat sonra tekrar açınca fareyi zor oynatıyorum tekrar başlatmak zorunda kalıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim? Eski marka PC'de bellek bu kadar olmuyordu. Daha bilgisayar yeniyken nasıl böyle anlamıyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
En çok ram tüketen uygulama antimalware service executable. Yeni farkettim bu utorrent açıkken oluyo. Yani oyun indirirken bakıyorum ram yüzde 50-75 ve 95 e kadar geliyo.Sonrada zaten bilgisayar kitleniyo.

Windows defenderi kapatıyorum ama o antimalware uygulaması açık kalıyo.Birde o uygulamayı sonladrımayı denedim, 15 sn sonra tekrar otomatik açılıyo. Utorrentle ilgili bir sıkıntı mı var anlamadım ? Yada bellek kötü dicemde araştırarak aldım :(

ram.png Eki Görüntüle 94957
RAM'i kullanan uygulama hangisi?
Görev yöneticisinden sıralamayı belleğe göre yapıp screenshot atarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.
ram.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı