Windows 10'a 2 tane işletim sistemi nasıl kurulur?

kenan360

Decapat
Windows 10 kullanıyorum, Windows 10 ile birlikte Phoenix OS Android işletim sistemini birlikte kullanmak istiyorum. İnternetten biraz araştırma yaptım, insanlar PC açılışında işletim sistemi seçme ekranını getirip oradan Windows 10mu yoksa Phoenix mi onu seçip sorunsuz bir şekilde giriş yapıyorlar, peki ben bu şekilde nasıl giriş yapabilirim?

Dostum mesela C diskinde Windows 10 var iken ayrıca bir disk bölümü oluşturacaksın. Mesela D diski oluşturdun. Oraya işletim sistemi kuracaksın. Yüklemedeki yaptığın seçim, o disk önemli olan şey. İnternetteki videolar sana yeterli anlatımı sunar.

Çift işletim sistemi kullanmak için diski 2'ye bölmek gerekiyor, bende mesela C diskinde Windows, farklı harfler atadığım; örneğin D'de gerekli veriler, E'de farklı bir sistem (Linux), bir de sadece müzik için ayırdığım 50 GB'lık alan var. Windows kurulu olan değil ayrı alana istediğiniz sistemi kurun, yalnız Android sistem kurulumu hakkında bilgim yok, çalışır mı veya nasıl çalışır vs. USB'den kurulum yapacaksanız, BIOS'tan başlangıç diskini USB olarak seçip, yeniden başlatıp kuruluma geçin, tamamlanınca USB'yi çıkarın.

Ben disk oluşturamıyorum bana yardım eder misiniz?
Denetim masası>sistem ve güvenlik>yönetimsel araçlar>bilgisayar yönetimi kısmında depola yerine girip C ye sağ tıklayıp birimi küçült dedimde ne yazarsam yazayım küçült butonu çıkmıyor.

Bilgisayarı açıp bir deneyeyim küçültme seçeneği çıkıyor mu diye, yazacağım.
Şöyle ss bırakayım.
Ekran görüntüsü 2021-07-10 192357.png

SSD kullanıyorum şuan 80gb yer var.

Geri
Yukarı