Windows 10'a geçeceğim HDD sıkıntı çıkarır mı?

ddarkbrother20

Hectopat
Arkadaşlar çoğu kişi aşağıda verdiğim sistemim ile Windows 10'a geçmemi önerdi. Zaten HDD Windows 7'de çok hızlı bir performans göstermiyordu. Ama uygulamalar sanırım işletim sisteminden dolayı stabil çalışmıyor şu anda. SSD alacak durumumda yok şu anda. Sizce mevzut sistemim ile Windows 10'a geçsem hem oyun anlamında hem de internette gezinmede vs performansım düşer mi?

Dosya Ekleri

• sssss.PNG
    sssss.PNG
    56,9 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Geçici bir süreliğine idare edebilir ama çözüm yine SSD yoluna çıkacaktır. Bir kaç hizmet kapatılarak disk kullanımı düșürülebilir. Gün geçtikçe ve yeni sürümler geldikçe SSD daha da gerekli hale geliyor. Bunu gözden geçirin en kötü 8.1 kurarsınız.

Öyle bir sıkıntı çıkartır ki kafayı yersiniz. Ben geçtim, 1 ay Win7 ye dönmemek için kendimi zor tuttum. 5-10 büyük program, oyun kurduktan sonra bilgisayar en az 10dk kendine geliyor. oyun açılış süreleri uzuyor. ama bir müddet sonra win10 nimetlerinden yararlandıkça mecbur kullanıyorsunuz.

Öyle bir sıkıntı çıkartır ki kafayı yersiniz. Ben geçtim, 1 ay Win7'ye dönmemek için kendimi zor tuttum. 5-10 büyük program, oyun kurduktan sonra bilgisayar en az 10dk kendine geliyor. Oyun açılış süreleri uzuyor. Ama bir müddet sonra Win10 nimetlerinden yararlandıkça mecbur kullanıyorsunuz.

Sistemin benimki gibi miydi ki?

Geçici bir süreliğine idare edebilir ama çözüm yine SSD yoluna çıkacaktır. Bir kaç hizmet kapatılarak disk kullanımı düșürülebilir. Gün geçtikçe ve yeni sürümler geldikçe SSD daha da gerekli hale geliyor. Bunu gözden geçirin en kötü 8.1 kurarsınız.

Peki dostum yine disk kullanımını vs düşürerek SSD alana kadar idare edebilirim değil mi? Yani oyunlardaki FPS'm falan düşmez. Çünkü Windows 7'de uygulamalar pek stabilize çalışmıyor cihazda.

Son düzenleyen: Moderatör:
sistemin

sistemin benimki gibi miydi ki?

peki dostum yine disk kullanımını vs düşürerek SSD alana kadar idare edebilirim dimi? Yani oyunlardaki fps'm fln düşmez. Çünkü windows 7'de uygulamalar pek stabilize çalışmıyor cihazda.
Sistemim i7-3770, GT 1030, 8GB RAM.
oyunlarda fps düşüşü yaşamazsın. sadece windows, program ve oyun açılış süreleri uzar.

10 yerine 8.1 ile idare edebilirsiniz. 8.1'e destek bitince de 10'a geçersiniz. O zamana kadar SSD alacak kadar para biriktirebileceğinizi tahmin ediyorum.
En azından sistem 10'dan daha hızlı açılacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı