Windows 10'a geçilmeli midir?

Merhaba arkadaşlar. Sizce Windows 10'a geri dönmeli miyim? Şu an Windows 11 kullanıyorum ve yaşadığım 2 sorun var:
  • Çok fazla RAM kullanılıyor, bazen oyunlara bile giremiyorum bunun yüzünden, çünkü yeterli RAM alanı yok. 8x2 kullanıyorum.
  • NVIDIA sürücülerim kafayı yedi, Windows 10 sürücülerini silip Windows 11 sürücülerini temiz kurulum ile kurunca bir sürü sorun çıktı başıma. Kafayı yedim artık, temiz kuruluma tövbe ettim. 3060 ekran kartım.
Amacım Windows 10'a geçip doğru düzgün bir NVIDIA sürücüsü kurmak, ve düzelmesini ummak. Ya da Windows 10 kullanan bir bilgisayarcı tanıdığıma götürüp, DDU ile sürücüleri sildirip Windows 10 sürücüleri kurmak ve Windows 11 ile devam etmek. Şimdilik 15 gün tatilde dönmeyi düşünüyorum. Ama dosyalarımı, oyunlarımı kaybetmeden dönmem mümkün olur mu? Windows 11 geçeli bir aydan fazla olduğu için kurtarma bölümünden geçiş yapamıyorum, başka türlü nasıl geçebilirim eğer geç derseniz? Teşekkürler.

Böyle bir sorun yaşıyorsanız tabii ki Windows 10'a geri dönün, rahatça kullanın bilgisayarı. Format ekranında disklerinizi biçimlendirmezseniz veya silmeden ileri tıklarsanız verileriniz silinmez ancak bazı oyunlar çalışmayabilir çünkü Regedit girdileri oluyor. Bir de Windows 10 aracı indirip bu bilgisayarı yükselt diyerek geçmeyi deneyebilirsiniz ama genelde işe yaramayabiliyor bu.

Sağolun hocam. 15 tatilde geçeceğim artık. Oyunlar içinde bir şey yaparım artık.
Böyle bir sorun yaşıyorsanız tabii ki Windows 10'a geri dönün, rahatça kullanın bilgisayarı. Format ekranında disklerinizi biçimlendirmezseniz veya silmeden ileri tıklarsanız verileriniz silinmez ancak bazı oyunlar çalışmayabilir çünkü Regedit girdileri oluyor. Bir de Windows 10 aracı indirip bu bilgisayarı yükselt diyerek geçmeyi deneyebilirsiniz ama genelde işe yaramayabiliyor bu.

Geri
Yukarı