Windows 10'a geçince sistem kasar mı?

İşlemci: Intel (r) Core (tm)2 Duo CPU E6750 @2.66GHz
İşlemci: Intel (r) Core (tm)2 Duo CPU E6750 @2.66GHz
3GB RAM.
Intel Core 2 Duo 2.66GHz
64 Bit.
Anakart Acer EG31m.
Ekran kartı NVIDIA GT 710.

Geç hiçbir şey olmaz HDD 7200 RPM olması yeterli. Ben E5200 CPU 4 GB RAM onboard G41 ekran kartı 80 GB HDD ile Windows 10 kullandım ve CoD 3 MW gibi bir oyunu oynatabilmişti ve bilgisayar çok aşırı kasmıyordu.

Hatta şu anki bilgisayarımda da HDD var Windows 11 bile kullandım bir kasma yok gecikme yok [i5 11400f (rx 550 gpu tabi şuanda kendisi biraz sürücü sıkıntısı yaşıyor) bu PC de 1tb HDD var ve 1 dk den kısa sürede açılıyor ]

Win8.1 en iyisidir, bu sistem için.

Afedersinde kullandındamı en iyisi bu diyorsun.

Sen takma arkadaşı geç Windows 10'a bende benzer sistemle Windows 10 kullanmıştım E5200 işlemci G41 anakart 4 GB RAM 80 GB HDD.

Kısacası y ya da uzuncası yükle pişman olmazsın 8.1 seni bezdirir ayrıca başlat menüsü almayayım hiç Windows 10'dan bir süreliğine Windows 8.1'e düşürdüm düşürmez olaydım bilgisayar daha çok kasmıştı.

Afedersinde kullandındamı en iyisi bu diyorsun.

Sen takma arkadaşı geç Windows 10'a bende benzer sistemle Windows 10 kullanmıştım E5200 işlemci G41 anakart 4 GB RAM 80 GB HDD.

Kısacası y ya da uzuncası yükle pişman olmazsın 8.1 seni bezdirir ayrıca başlat menüsü almayayım hiç Windows 10'dan bir süreliğine Windows 8.1'e düşürdüm düşürmez olaydım bilgisayar daha çok kasmıştı.

Tam bir mahalleci bilgisayarcısı sözleri. Neyse bir şey demeyeceğim. Ayrıca eski sistemimde kullandım test ettim. En stabil win8.1 çalıştı.

Tek isteğim kasma sorunu olmaması net bir şey söyleyebilirseniz memnun olurum.
İki türlü de kasacaksa W7'de kalabilirim.
DDR3 anakart alıp RAM'i yükseltmeyi 4 ya da 8E çıkarmayı düşünüyorum.

Tek isteğim kasma sorunu olmaması net bir şey söyleyebilirseniz memnun olurum.
İki türlü de kasacaksa W7'de kalabilirim.
DDR3 anakart alıp RAM'i yükseltmeyi 4 ya da 8E çıkarmayı düşünüyorum.

8 GB yaparsan aynı RAM olmasına dikkat et (büyük ihtimalle şu anda sende 2+1 bellekler var)

Tam bir mahalleci bilgisayarcısı sözleri. Neyse bir şey demeyeceğim. Ayrıca eski sistemimde kullandım test ettim. En stabil Win8.1 çalıştı.

Yoo mahalle bilgisayarcısı değilim mühendislik öğrencisiyim (neyse şaka bir yana Windows 10'a geçince bilgisayar aslında biraz daha rahat çalışıyor) RAM tüketme problemi var ama başka bir şey daha var.

Mesela bir uygulama açacaksın ve RAM kullanılıyor. Windows uygulamalarının büyük çoğunluğunu ramadan atıyor ve kullanıcı proglamları çalıştırılıyor.

Bilgisayar üreticinizin web sayfasına girin ilk önce w10 uyumlu sürücüleri sizin bilgisayarınıza gelmiş mi ona bakın çünkü kasılmadan daha kötüsü uyumsuzluktur. W10 7'den daha fazla işlemci gücü ve ram ister alt sınırı 4gb'dır. buna rağmen kasılma yaşayabilirsiniz.

Bilgisayar üreticinizin web sayfasına girin ilk önce Windows 10 uyumlu sürücüleri sizin bilgisayarınıza gelmiş mi ona bakın çünkü kasılmadan daha kötüsü uyumsuzluktur. Windows 10 7'den daha fazla işlemci gücü ve RAM ister alt sınırı 4 GB'dır. Buna rağmen kasılma yaşayabilirsiniz.

Ben Windows 7 sürücülerini Windows 10a kurduğunda hiçbir sorun çıkmamıştı. G41 chipset sürücüsü galiba XP'den kalmaydı ama sorunsuz kurmuştum.

Aslında ben 4 ve 8 GB ile Windows 10 kullandım ama 8 GB de daha çok kasmıştı galiba buna tek kanal olan RAM düzeni geliyor (4DDR2 veya 2 DDR3 RAM uyumluluğu var LGA 775'lerin ve DDR3'ler 2 DDR2'nin birleşmesi ile meydana geliyor, 1333 MHz'ye kadar sonrası daha başka ilerliyor)

Yeni konular

Geri
Yukarı