Windows 10'da Ayarlar Açılmıyor

adil971, bana hala güncelleme gelmedi. Rezerv gözükmekte ama. Zaten şikayetler var yavaş hem de ekran kartını görmüyor diye. Şimdi kurmaktansa ilerleyen zamanda kurmak daha mantıklı bence.

Dediklerimi harfi harfine yaptım oldu
(Bunların hepsini yaparken bilgisayarımda sorunlu [ayarlara girememe sorunu] Windows 10 vardı)
(C sürücüsünün içindeki önemli şeylerin yedeğini alın [steamdeki oyunlar, saveler, resimler ...] )

Teknopat'ın windows 10 *indirme* rehberindeki gibi 64 bit (veya 32) olarak indirin (Windows 10 İndirme Rehberi - Technopat

https://www.dropbox.com/s/yr342ojdwslgqun/Lisans Anahtarımı göster!.rar?dl=1
Bağlantı ile inen dosyaya basın ve ürün anahtarınızı bulup bir yere kaydedin (telefon, kağıt...)

Windows 7 usb tool ile bir CD veya USB belleğe yazın (usb nin içindeki herşey silinecek)
Windows USB/DVD Download Tool - Home

Teknopat'ın windows 10 *yükseltme* rehberindeki adımlardan farklı olarak saklanacaklar kısımında hiçbir şeyi saklamamayı seçin (Windows 10 Yükseltme Rehberi - Technopat

Dil ve klavye ayarlarını yapın

Windows 10 ürün anahtarını istediğinde girmeyebilirsiniz ama C'yi formatlamadan önce ürün anahtarınızı kontrol etmenin tek yolu bu yani eğer C'yi formatlarsanız ve lisans ile ilgili bir sorun çıkar ise ben sorumlu değilim!!!

C sürücüsünü seçin ve biçimlendirin

Yenileyin ve C sürücüsünü seçip devam edin

Kurulum başlayacaktır

Yeniden başladıktan sonra eğer *Yükle* ekranını tekrar görürseniz USB veya CD nizi çıkarın ve kutucukları kapatın

Yeniden başlayacak ve birkaç ayardan sonra ürün anahtarını girmediyseniz anahtarı isteyecek (Ben bu kısımda iken girmiştim)

Kendi ayarlarınızı falan yaptıktan sonra WİNDOWS 10 HAZIR!!!

adil971, bana hala güncelleme gelmedi. Rezerv gözükmekte ama. Zaten şikayetler var yavaş hem de ekran kartını görmüyor diye. Şimdi kurmaktansa ilerleyen zamanda kurmak daha mantıklı bence.

Mesajınızı sonra gördüm ve dediğinizde haklısınız.

En iyisi Bir süre beklemek. Ben ertelemiştim yükseltmeyi ama bi anda windows 10 u yüklemeye başladı. Bende ellemedim öylece yükseldi :)

Windows 10 ürün anahtarını istediğinde girmeyebilirsiniz ama C'yi formatlamadan önce ürün anahtarınızı kontrol etmenin tek yolu bu yani eğer C'yi formatlarsanız ve lisans ile ilgili bir sorun çıkar ise ben sorumlu değilim!!!
Windows 10 ürün anahtarını istediğinde girelim yani?

Windows 7'ye geri dönüp Recep abinin hazırladığı rehberde ki gibi yükseltseme yapsam olur mu?

Ben harfi harfine dediğimi yaptım.
İlk ürün anahtarı sorduğunda değil ikincisinde girdim. Meğer bir harfi G yerine P yazdığımdan olmuyormuş. O yüzden ilk adımda ürün anahtarını atladım. Sonra baktım ki yanlış yazdığımdan dolayı olmuyormuş.
Yani ilk defa key isteyince de girebilirsiniz

Kod:
powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\ImmersiveControlPanel\AppxManifest.xml
Bu kod belki işine yarar çünkü 8 ve 8.1'de de böyle sorun vardı yazınca düzelmişti.

Olmaz ise şunu kullanmayı dene istersen:
Kod:
sfc /scannow
İşe yaradı.

Yeni konular

Geri
Yukarı