Windows 10'da Eski Anahtarlar Direkt Çalışmıyor

Arkadaşlar, Windows 10'u yükseltme ile kurup otomatik olarak etkinleştirilmişti. Daha sonra temiz kurulum yapayım dedim ve kurdum, maalesef Win 8, 8.1 anahtarını bende de kabul etmedi.
Bunu üzerine Microsoft'u aradım, bana aynen şunlar söylendi; '' Tek çözüm Win 8, 8.1'e dönüş yapıp oradan Win 10'a yükseltmeniz''.

@Asım Demir, peki yükseltmede verilen yeni anahtarı alıp daha sonra temiz kurulum yaptığımızda geçerli oluyor mu? Denediniz mi?

@Asım Demir @SypeR Microsoft'un verdiği yeni keyler "slmgr.vbs -dlv" komutu ile baktığımda "RETAIL" olarak etkinleştirildiğini söylüyor. Bu keylerin başka bir cihazda kullanılamayacağı söyleniyordu. Keyler Retail olduğuna göre cihazımız çöp olduğu zaman yeni sistemimizde bu lisansı kullanabilir miyiz?
eba7vl.png

Arkadaşlar, Windows 10'u yükseltme ile kurup otomatik olarak etkinleştirilmişti. Daha sonra temiz kurulum yapayım dedim ve kurdum, maalesef Win 8, 8.1 anahtarını bende de kabul etmedi.
Bunu üzerine Microsoft'u aradım, bana aynen şunlar söylendi; '' Tek çözüm Win 8, 8.1'e dönüş yapıp oradan Win 10'a yükseltmeniz''.

@Asım Demir, peki yükseltmede verilen yeni anahtarı alıp daha sonra temiz kurulum yaptığımızda geçerli oluyor mu? Denediniz mi?
Ben yapmayı denedim ancak ne yaparsam yapayım Windows 10 ile gelen yeni anahtarı kabul etmiyor temiz kurulumda.

Tam rezillik desenize... MS. 3 kurışa 5 köfte olmaz mı diyor ne.
Düşünün format atmamız gerekecek ama önce Windows 8, 8.1'i kurmamız gerekecek.:lanet:

Bence buna bir çözüm gelecektir.
Ama ben yine de bir kere daha deneyeceğim.

Yani Windows sürümü farklı diye program geçirememek nedir ya? İkiside Windows tek farkları Bitlocker falan olması. Harbiden rezillik dediğiniz gibi. 8.1 ile format attım. 4 GB güncelleme yaptım birde üstüne 10'u indirdim. Şimdi driver, oyun, dosya falan uğraşıyorum işte. Birde Pro'ya para vermek zorunda kaldım. Yap işte Embedded'a da yükseltme. Herkesi aynı anda mutlu etmeyi bir başaramadı MS.
Ekleme: Zaten Embedded ile Pro isim ve çok minik farklar dışında aynı değil mi? Embedded'dan Pro'ya geçerken format istemesi daha da saçma. Yeni gördüm. 8.1'den tekrar 10'a dönün demişler. Gülünecek haldeler. BIOS'a gömdüler sorun, sonradan aldık sorun, yükselttik şimdi anahtar yok. Şu key işini bir rayına oturtamadılar.
Bir ekleme daha: Hani internetime üzülmedim. İyiki sabah nitro almışım. En üzüldüğüm şey SSD'nin saçma sapan bir nedenle yorulması. Eskidi zavallı [emoji1]

Son düzenleme:
Key vermedi ki. Sadece yükseltme yaparken geçebildim.
Microsoft lisanslı kullanıcılara geçiş yapınca yeni key verdi. Aida64 veya Speccy tarzı programlar ile yeni lisansınızı öğrenebilirsiniz.

Ekleme: Windows 10, eski windows 7,8 veya 8.1 anahtarlarını kabul etmiyor. Temiz kurulum için Microsoft'un size verdiği yeni ürün anahtarınızı kullanmanız gerekiyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı