Windows 10'da güncellemeleri engelleme

R

Redburne

Ziyaretçi
Ben Windows 10 Home SL 1703 x64 sürümünü kullanıyorum. Bundan 2 gün önce bir şey fark ettim. Ben oyun oynarken bir anda pingim 4 haneli rakamlara yükseldi. İlk önce ne olduğunu anlamadım. Daha sonra bilgisayarıma ''Windows Güncelleştirme Yardımcısı'' adlı programın Windows Update tarafından yüklendiğini ve bu programın bilgisayarımı zorla 1709'a yükseltmek istediğini fark ettim. Daha sonra interneti kesip bu programı kaldırdım. Oysa ki bende Windows Update kökünden kapalı. Ancak bilgisayarın internet erişimi olduğu an Windows Update tekrar etkin oluyor ve bu program tekrar yüklenip güncelleme yapmaya çalışıyor. O inatsa ben daha da inadım. Bu güncellemeyi kesinlikle yapmayacağım, kesinlikle! Bana bu sorunu kökünden çözecek bir çözüm gerekli. Windows Update'yi bilgisayarımdan kaldıracak herhangi bir yöntem var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat butonuna tıkladıktan sonra arama kutucuğuna " Hizmetler" yazarak karşınıza gelecek pencereden "Windows Update" seçeneğini bulup, sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra "Başlangıç Türü" seçeneğini "Devre dışı" yapabilirsiniz.

NOT: Emin olmamakla birlikte Windows ölüm-kalım meselesi haline getirdiği güncellemeleri bu ayar devre dışı olsa bile indirebiliyor.

Kesinlikle tavsiye etmem, ama Windows Update'i tamamen yok etmenin yolları var, ancak Register dosyalarını tamamen bozuyor bu yüzden başka sistemsel faaliyetlerinde çalışmasını bozabiliyor. İnternette konuları mevcut.

NOT: Emin olmamakla birlikte Windows ölüm-kalım meselesi haline getirdiği güncellemeleri bu ayar devre dışı olsa bile indirebiliyor.
Dediğiniz gibi bu ayar devre dışı. Ancak yine de bir şekilde Windows Update aktif oluyor.
Kesinlikle tavsiye etmem, ama Windows Update'i tamamen yok etmenin yolları var, ancak Register dosyalarını tamamen bozuyor bu yüzden başka sistemsel faaliyetlerinde çalışmasını bozabiliyor. İnternette konuları mevcut.
Bu çözüm yolunu son kısma bırakıyorum, anladığım kadarıyla tehlikeli bir yol. Daha basit çözümler varsa ilk onları deneyeceğim.

Her şeyi yaptım. Maalesef çözülmedi.
kardeşim benim kullandığım çözümü anlatacam sana bende bundan çok şikayetçiydim.çözüme gelecek olursam başlat çalıştır'a services.msc yaz en altta windows update yazan var ona sol tıkla özellikler başlangıç türü yazan yere tıkla ve devre dısı yap ben şimdi böyle kullanıyom oyunlarda kasıyor onun için :D :D ama bunu durduğun zaman windows store'den bir seyler inmiyor kolay gelsin sana

Arkadaşlar sunduğunuz öneriler için teşekkür ederim ancak bir çoğu bende daha önceden yapılıydı zaten. Daha önce sunulmayan önerileri de yaptım ancak hala bir sonuç alamadım, hala sorun aynı. Nasıl çözülmedi hala anlayamıyorum. Öyle şeyler yaptım ki Windows Update'nin ırzına geçtim. Windows Update'yi açmaya çalışınca açılmıyor artık, bomboş bir sayfa çıkıyor. Ama hala sorun devam ediyor. Bu Windows Güncelleştirme Yardımcısı her seferinde yüklenmeye devam ediyor ve benim sinirlerim zıplıyor.
Muhtemelen sizin sunduğunuz kökten çözümü deniyeceğim efendim. Ancak internette araştırdığımda hep Windows Update'yi kapatma gibi konular çıkıyor. Bana Windows Update'yi kaldıran bir çözüm lazım. Yardımcı olabilir misiniz? Sorumluluk tamamen bende.

Bağlı olduğunuz ağı "tarifeli bağlantı " olarak ayarlayıp deneyin bir de, zira benim Windows 10'um da kapatmama rağmen kendi kendine güncellemeleri açıyor. Dediğimi yapınca belli süre götürüyor.

Bağlı olduğunuz ağı "tarifeli bağlantı " olarak ayarlayıp deneyin bir de, zira benim Windows 10'um da kapatmama rağmen kendi kendine güncellemeleri açıyor. Dediğimi yapınca belli süre götürüyor.
Teşekkürler ancak bu da dediğiniz gibi belli süre idare ediyor.

Arkadaşlar sorun hala devam ediyor. Lütfen yardımcı olun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı