Windows 10'da karşılaştığınız en garip durum

Ribozom

Kilopat
Makaleler
1
Windows 10 kullanırken karşılaştığınız en garip durum nedir? Benimki Temp klasöründe 406 GBveri çıkması. Ve virüs çıkmadı. Konu linki:

371988

Bu arada ismim Toprak.

Sağ alttaki bildirim panosuna tıklıyorum önce bir saniye kadar solda çıkıyor sonra sağa geçiyor... Birçok kişi bu sorundan muzdarip düzeltseler iyi olacak.

Ayrıca Homegroup dahilinde dosyalar paylaştığımız ortak bir ev ağımız vardı. 1803 güncellemesi ile Homegroup özelliği kaldırıldı ve ortak dosyalar gümledi. İçinde önemli ve hatırası olan birtakım dosyalar da vardı. Neyse ki sonra server yedeklerinden biraz veri kaybedecek şekilde olsa da geri getirebildik. Elbette güncelleme öncesi yeniliklere bakmamak hataydı fakat Windows'un da böylesi bir özelliği bildirimle uyarmadan güncelleme vasıtasıyla kaldırması hoş değildi. Homegroup uzun zamandan beri Windows'un parçası olan ve başarılı bir şekilde işini icra eden bir sistemdi.

Bugün Homegroup'un gidişi yüzünden aynı ağ üzerindeki PClere spesifik olarak izin atayamıyoruz. Mecbur 3. parti uygulamaları kullanıyoruz.

Her iki bilgisayarım da da sık sık aynı problemle karşılaştığım bir garip durum var.
Bilgisayar birden kasıp mouse haretleri donuyor ve o anda açık olan tüm klasörler kapanıyor.

Sağ alttaki bildirim panosuna tıklıyorum önce bir saniye kadar solda çıkıyor sonra sağa geçiyor... Birçok kişi bu sorundan muzdarip düzeltseler iyi olacak.

Ayrıca Homegroup dahilinde dosyalar paylaştığımız ortak bir ev ağımız vardı. 1803 güncellemesi ile Homegroup özelliği kaldırıldı ve ortak dosyalar gümledi. İçinde önemli ve hatırası olan birtakım dosyalar da vardı. Neyse ki sonra server yedeklerinden biraz veri kaybedecek şekilde olsa da geri getirebildik. Elbette güncelleme öncesi yeniliklere bakmamak hataydı fakat Windows'un da böylesi bir özelliği bildirimle uyarmadan güncelleme vasıtasıyla kaldırması hoş değildi. Homegroup uzun zamandan beri Windows'un parçası olan ve başarılı bir şekilde işini icra eden bir sistemdi.

Bugün Homegroup'un gidişi yüzünden aynı ağ üzerindeki PClere spesifik olarak izin atayamıyoruz. Mecbur 3. parti uygulamaları kullanıyoruz.

3.parti yazılım olarak ne kullanıyorsunuz? Ben de bu konudan aşırı derecede sıkıntılıyım.

Her iki bilgisayarım da da sık sık aynı problemle karşılaştığım bir garip durum var.
Bilgisayar birden kasıp mouse haretleri donuyor ve o anda açık olan tüm klasörler kapanıyor.

3.parti yazılım olarak ne kullanıyorsunuz? Ben de bu konudan aşırı derecede sıkıntılıyım.

Masaüstünde yenile yaptığınız zaman aşağıdaki görev çubuğu da hareket ediyor bazen çok ilginç. Windows 10 hala tam oturmadı valla sırf direct x 12 için katlanıyorum yoksa hemen 8.1'e geçicem. Sırf oyun yüzünden geçemiyorum.

Steam'den indirdiğim oyunların simgesi masaüstüne geliyor. Bende masaüstün de yeni bir klasör açıp orada topluyorum bütün oyunları. Fakat attığım oyunların simgesi kayboluyor ona uyuz oluyorum.

Yeni PC topladım ve uefi format attım tüm güncellemeleri kurdum 19.90TL ye pttavm den retail kod satın aldım tam etkinlestireyim derken birde ne göreyim etkinleştirilir diyor sonra retail mi diye test ettim retail çıktı sevineyim mi üzüleyim mi anlamadım. Diğer bilgisayarımda öyle Microsoft'un kendi sitesinden indirdiğim Windows 10 pro yu kurdum retail çıktı kendiliğinden etkinleştirildi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı