Çözüldü Windows 10'da Windows 7 explorer.exe

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kitleer

Decapat
Makaleler
1
Her Windows'da explorer.exe dosyası var fakat biz bu dosyayı Windows 7'dekiyle değiştirirsek Windows 7arayüzü gelecek fakat Windows 10'da açarken hata veriyor düzeltilebilir mi?

Bir tek explorer.exe ile olmuyor o iş, themeui.dll gibi bir sürü dosya değiştirmen lazım o temanın her şeyiyle değişmesi için. Derdini tam anlatamamışsın gibi, daha açıklayıcı olur musun?

Öyle bir şey yapamazsınız. Windows 7 arayüzü sadece explorer.exe den oluşmuyor. Bunun temasıdan tutun Windows programlarına kadar yolu var. Windows 7 arayüzü istiyorsanız internetten 3 .parti uygulamalar ile Windows arayüzünü değiştirebilirsiniz.

Bir tek explorer.exe ile olmuyor o iş, themeui.dll gibi bir sürü dosya değiştirmen lazım o temanın her şeyiyle değişmesi için. Derdini tam anlatamamışsın gibi, daha açıklayıcı olur musun?

Hocam ben Windows 10'da tam Windows 7 deneyimi yaşamak istiyorum (mağaza uygulamalarıyla beraber)

Öyle bir şey yapamazsınız. Windows 7 arayüzü sadece explorer.exeden oluşmuyor. Bunun temasıdan tutun Windows programlarına kadar yolu var. Windows 7 arayüzü istiyorsanız internetten 3. Parti uygulamalar ile Windows arayüzünü değiştirebilirsiniz.

3. parti uygulamalar güvenlik sıkıntısı çıkarabilceğini düşünüyorum.

Öyle bir şey mümkün değil. Windows 7 için olan "explorer.exe" sadece Windows 7'de çalışır. Aynı şekilde Windows 10 için olan da.

Mümkün Windows 7 Explorer.exe Windows 8'de çalışan sürümü var.
(Windows 7 explorer for Windows 8)

Geri
Yukarı