Windows 10'dan 11'e geçilirse veri kaybedilir mi?

slsflex

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar, şu an aktif olarak Windows 10 işletim sistemini kullanıyorum ama Windows 11 işletim sistemine geçmek istiyorum. Aklımda bazı sorular var. Öncelikle işletim sistemi değiştirirken eskiden Windows 11 kullandığım için alanım gider mi? Örnek olarak benim bilgisayarımda şu an 180 GB alan var ama işletim sistemi değiştirirken format atmadığım için eski işletim sistemini kendi siler mi ya da format atmadan geçiş yapılabiliyor mu? Ekte nereden geçiş yapacağım gözüküyor. Yanıtlarsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• ekrangeçişflnfflsjdfsdfsjdfs.PNG
    ekrangeçişflnfflsjdfsdfsjdfs.PNG
    690,3 KB · Görüntüleme: 50
Öncelikle selamlar, şu an aktif olarak Windows 10 işletim sistemini kullanıyorum ama Windows 11 işletim sistemine geçmek istiyorum. Aklımda bazı sorular var. Öncelikle işletim sistemi değiştirirken eskiden Windows 11 kullandığım için alanım gider mi? Örnek olarak benim bilgisayarımda şu an 180 GB alan var ama işletim sistemi değiştirirken format atmadığım için eski işletim sistemini kendi siler mi ya da format atmadan geçiş yapılabiliyor mu? Ekte nereden geçiş yapacağım gözüküyor. Yanıtlarsanız sevinirim.

Dostum Windows 11 Yükleme Yardımcısı'nı kullanarak veri kaybetmeden geçebilirsin. Bu şekilde geçince de veri kaybolmayabilir. Garanti olması için yükleme yardımcısı ile yükseltebilirsin.

Yükseltme ile dosyaların silinmiyor sadece işletim sistemin değişiyor.

Format atmadığım için eski işletim sistemini kendi siler mi?

Hayır. Geriye dönersiniz diyerekten Windows kendini sağlama alıyor ve Windows.old diye bir klasör oluşturur C diskinde.

Yükseltme ile dosyaların silinmiyor sadece işletim sistemin değişiyor.

Hayır. Geriye dönersiniz diyerekten Windows kendini sağlama alıyor ve Windows.old diye bir klasör oluşturur C diskinde.
Bilgisayarımda az alan olduğu için yazdım. Windows 11 geçtiğim zaman alanım azalırmı?

Yeni konular

Geri
Yukarı