Windows 10'dan 7'ye Geçememek

flbbr

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Konu daha once acildi mi bilmiyorum ama yeni aldigim PC Win 10 yuklu geldi ve ben Win 7'ye gecmek istiyorum. Ama bana izin vermiyor. HDD'yi cikartip baska bi PC ile bicimlendirdikten sonra Win 7 yuklemek istesem yapabilir miyim? Tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskide kalmış, güvenlik açıklarına karşı güncelleme almayan, Windows 10'a karşı avantajı olmayan bir işletim sistemine "bilgisayarınız W10 desteklediği halde" geçme sebebiniz nedir? Windows 7 için teknik desteğimiz sona erdi. Windows 10 kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Merhabalar. Konu daha once acildi mi bilmiyorum ama yeni aldigim PC Win 10 yuklu geldi ve ben Win 7'ye gecmek istiyorum. Ama bana izin vermiyor. HDD'yi cikartip baska bi PC ile bicimlendirdikten sonra Win 7 yuklemek istesem yapabilir miyim? Tesekkurler.
Geçmene gerek yok. Windows 10 candır.
Kısaca farklar:
Windows 7'de gereksiz aero efektleri var Windows 10'da yok
Windows 7''de uefi boot seçeneği yok Windows 10'da var
Windows 7'de eski sürücüler var Windows 10'da yeni sürücüler ve güncellemeler.

Kesinlikle geçme bir daha o Windows 7'ye. Gerçekten çok anlamsız bu Windows 10 sevdası. 4 aydır Windows 10 kullanıyorum ve o 7'deki gereksiz geçişlerdeki fps düşüşleri ve oyunlardaki performansı bayağı arttı. Kesinlikle bir daha eskisine dönme.

@isabela övüyor musun yeriyor musun belli değil. :) W7'ye geçme diyorsun, W10 sevdası anlamsız diyorsun. W10'a geçtikten sonra Windows 7'deki gereksiz FPS düşüşleri ve performansı arttı diyorsun. Anlamak mümkün değil.

Arkadaşlar windows 10 hiçbir fanboyluğa zahmet bırakmadan şu anda en iyi işletim sistemi olduğunu bizzat gösteriyor. Sözüm meclisten dışarı. Boşu boşuna takoz devirlere geri dönmeyin.

Komut istemi (CMD) ile diskpart kullanarak GPT sistemi MBR olarak biçimlendirmeniz gerek. Windows 8.1 yüklü olarak gelen makinelerdeki yöntemle aynı. Kısa bir araştırmayla bulunabilir.

@isabela övüyor musun yeriyor musun belli değil. :) W7'ye geçme diyorsun, W10 sevdası anlamsız diyorsun. W10'a geçtikten sonra Windows 7'deki gereksiz FPS düşüşleri ve performansı arttı diyorsun. Anlamak mümkün değil.
Kusura bakmayın. Uykuluydum biraz. Demek istediğim şu ki Windows 10'a geçmesi mantıklı. Windows 7 sevdası anlamsız demek istemiştim. Tabi uykulu uykulu yazamadım istediğimi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı