Win 10'dan Win 7'ye geçiş

Bilgisayarım Win 10, ufak kasmalar ve FPS düşüşü oluyor bu yüzden PC'yi Win 7 yapmak istiyorum, Win 7'ye geçirirsem bir değişiklik olur mu? Win 7 desteği kalktığı için bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal darboğaza girip girmediğini kontrol edin.

HWiNFO64 indirip, sensor only modunda çalıştırın. Oyuna girin ve drop yiyene kadar oyun oynayın. Drop yemeye başladıktan sonra thermal throttling kısmında maksimum sekmesi altında kırmızı yazılı bir yes yazısı görüyorsanız cihazınız ısınma kaynaklı frekans kıstığı için anlık drop yiyorsunuz demektir. İşletim sistemi değişimi droplara çare olmaz. Termal macunları 6 ayda bir değiştirmeye gerek yok. Düzgün bir macun 2 yıla kadar özelliğini kaybetmeden dayanır. Cihazın hava giriş noktalarının temiz hava alabildiğine ve metal yapraklarının tıkalı olmadığından emin olun. Cihazın hava tahliye noktalarına hava üfleyen bir soğutucunuz varsa fayda değil zarar veriyorsunuz cihaza.

CCleaner ile asla ama asla temizlik yapmayın, faydadan çok zararı var artık o illetin.

2 Yıl mi abi size kim söylüyor bunları ya macun süreceksin 2 yıl daha surmeyeceksin.
Ne sürüyor bu altın alaşım mı?

Dayanıklılık bakımından düzgün bileşenlere sahip ve iletkenliği yüksek bir macun kullanırsan düzgün soğutmaya sahip sıcaklık aralığında 4-5 yıla kadar bile dayanır o macunlar. Sana kalsak 7/24 çalışan veri merkezi kalmayacak...

Termal macun bakımını 6 ayda bir yapın.
Vay be, sunucu odalarındaki on binlerce $ değerindeki sistemlere 6 ayda bir macun sürmüyoruz biz. Yıllardır tüm sistem yöneticileri/bilgisayar mühendisleri olarak işi bilmeden yapmışız demek ki. :D 6 ayda bir macun değişimine gerek yok, 1.5-2 yılda 1 defa yapılsa bile "fazlasıyla" yeterli.

Termal macun bakımı yaptırmadım soğutucu var ne demek ya siz ikisinin aynı görevleri üstlendiğini mi zannediyorsunuz acaba? 🤔
Sen istersen 500 soğutucu tak içerideki ısı iletimi çok daha hayatidir en kısa sürede ekran kartı ve işlemcinin termal macun bakımını yaptırın.
Arkadaşlar cevaplarınız içni sağolun oyunda sıcaklık değerleri 95-97 derece arada bir 100 derece olduğunda drop giriyor termal macun yenileyeceğim.

Arkadaşlar cevaplarınız içni sağ olun oyunda sıcaklık değerleri 95-97 derece arada bir 100 derece olduğunda drop giriyor termal macun yenileyeceğim.

Yine de sıcaklık değerleri yüksek, siz ekran kartı ve işlemcinin fanlarının yeterli miktarda çalıştığına veya döndüğüne emin misiniz en azından ekran kartı fanında kırık falan mı var neya macun dışında başka bir etken daha olmalı hava sirkülasyonu nasıl bilemedim ama kasanın kapağını açın bu sıcak yaz günlerinde biraz nefes alsın kasanız ama bugüne kadar açık değilse açmanızı önermem en azından sıcaklık farkını bir kontrol edin kapağı açınca bariz bir fark oluyorsa hava sirkülasyonu vasattır o kasanın.

Yine de sıcaklık değerleri yüksek, siz ekran kartı ve işlemcinin fanlarının yeterli miktarda çalıştığına veya döndüğüne emin misiniz en azından ekran kartı fanında kırık falan mı var neya macun dışında başka bir etken daha olmalı hava sirkülasyonu nasıl bilemedim ama kasanın kapağını açın bu sıcak yaz günlerinde biraz nefes alsın kasanız ama bugüne kadar açık değilse açmanızı önermem en azından sıcaklık farkını bir kontrol edin kapağı açınca bariz bir fark oluyorsa hava sirkülasyonu vasattır o kasanın.

Laptop olduğu için bence normal 5 senedirde yenilemedim termal macunu.(Ama fanı temizledim).

Yeni konular

Geri
Yukarı