Windows 10'dan 7'ye geçmek

Cruciatus

Decapat
Daha fazla  
Sistemim AMD A10 7870k, ekran kartı yok, AMD R7 Graphics, 7200RPM hard diskim, 8 GB RAM'im var. Windows 10 kullanıyorum ama akıcı değil, biraz geç çalışıyor. Acaba 7'ye geçsem düzelir mi? Oyunlarda falanda hard disk dropu yiyorum galiba o yüzden kasıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim AMD A10 7870k, ekran kartı yok, AMD R7 Graphics, 7200RPM hard diskim, 8 GB RAM'im var. Windows 10 kullanıyorum ama akıcı değil, biraz geç çalışıyor. Acaba 7'ye geçsem düzelir mi? Oyunlarda falanda hard disk dropu yiyorum galiba o yüzden kasıyor.
Harddisk yerine 240 GB SATA SSD alın. Yavaş olmasının sebebi RAM ekran kartı değil. SSD olmaması.

-Bence Windows 7'ye geçseniz düzelir 5000RPM bolca bad Sector'e sahip olan hard diskimde bile iyi çalışıyordu ve drop yemiyordum.

-Uyumluluk açısından Windows 8.1 ile Windows 7 arasında bir fark yok bence Windows 8.1'e geçmek mantıklı değil.

Hard disk yerine 240 GB SATA SSD alın.

-Mantıklı ve nokta atışı bir seçim olur çünkü Windows 10'a çıkan çoğu uygulamaları ve oyunları açabilecek bir donanımın var benim 64 Bit ve 4 GB RAM'e sahip olan SATA 2'ye bağlı SSD'li bilgisayarımda bile kolayca Windows 10 kullanabiliyorum hele ki günlük işlemlerde ayrıca render falan da alabiliyorum.

Hayır bence geçme çünkü Windows 7 de daha fazla sıkıntı yaşarsın.

-Gerçekten bu olabilir Windows 7'de Microsoft Store yok, Xbox App yok, Minecraft Bedrock Edition yok ancak günlük işlerinizi yapıyorsanız ve Microsoft'un servislerinden değil Steam'den oyun indiriyorsanız Windows 7'de sorun yaşamazsınız zaten her türlü durumda da ekran kartınız kötü olduğu için yeni nesil ve sadece Windows 10 destekleyen oyunları oynayamayacaksınız.

-Bence Windows 7'ye geçseniz düzelir 5000RPM bolca bad Sector'e sahip olan hard diskimde bile iyi çalışıyordu ve drop yemiyordum.

-Uyumluluk açısından Windows 8.1 ile Windows 7 arasında bir fark yok bence Windows 8.1'e geçmek mantıklı değil.

-Mantıklı ve nokta atışı bir seçim olur çünkü Windows 10'a çıkan çoğu uygulamaları ve oyunları açabilecek bir donanımın var benim 64 Bit ve 4 GB RAM'e sahip olan SATA 2'ye bağlı SSD'li bilgisayarımda bile kolayca Windows 10 kullanabiliyorum hele ki günlük işlemlerde ayrıca render falan da alabiliyorum.

-Gerçekten bu olabilir Windows 7'de Microsoft Store yok, Xbox App yok, Minecraft Bedrock Edition yok ancak günlük işlerinizi yapıyorsanız ve Microsoft'un servislerinden değil Steam'den oyun indiriyorsanız Windows 7'de sorun yaşamazsınız zaten her türlü durumda da ekran kartınız kötü olduğu için yeni nesil ve sadece Windows 10 destekleyen oyunları oynayamayacaksınız.
Lol csgo falan oynuyorum sadece sizce geçmeli miyim?
-Bahsettiğim gibi çoğunlukla desteklediği uygulamalar aynı istersen geçeblirsin ancak ben önermem zira hem arayüz hem de performans açıısndan pek iyi değil. Ancak istiyorsanız bir Windows 8.1'i deneyebilirsiniz beğenmezseniz Windows 7'ye geçersiniz.
Bir kesim 7 bir kesim 8 diyor kafam karıştı
8.1 yükle o zaman. En iyisi o. HDD'de daha iyi çalışıyor. Muhtemelen harddiskinde bad sector da vardır. Onu da halletmen lazım. Bu kadar kasıyorsa.
Hocam normal lol açıyorum sıkıntı yok ama alttan şarkı falan açınca cok kasmaya başlıyor

-Bu oyunların ikisi de Windows 7'de var. Benim önerim geçmeniz yönünde ancak Windows 8.1'e de bir bakabilirsiniz ben şahsen arayüzünü pek beğenmedim tablet gibi bir arayüzü var ancak belki size güzel gelebilir internetten birkaç Windows 8.1 videosu izleyerek karar verin arayüzü güzel mi diye eğer beğenirseniz ona geçersiniz.

Geri
Yukarı