Windows 10'dan 7'ye geçmek

Punisherr2113

Centipat
Daha fazla  
Şu an Windows 10 kullanıyorum ama sistemim biraz yavaş çalışıyor. Bu yüzdfen Windows 7'ye geçmek istiyorum. Yapabileceğim şeyler nelerdir? Ya da bir tavsiyeniz var mı?
i3 550.
HD 5670.
120 GB SSD.
4 GB 1330 MHz RAM.

Şu an Windows 10 kullanıyorum ama sistemim biraz yavaş çalışıyor. Bu yüzdfen Windows 7'ye geçmek istiyorum. Yapabileceğim şeyler nelerdir? Ya da bir tavsiyeniz var mı?
i3 550.
HD 5670.
120 GB SSD.
4 GB 1330 MHz RAM.

Windows 7 artık destek bile almayan bir sistem illa geçecekseniz 8'e geçin.

Windows 7 ISO dosyasi yukleyip onu Rufus programi ile USB'ye yazacaksiniz format sirasinda da kurulumu USB ile yapacaksiniz elinizde key varsa girin yoksa satin alabilirsiniz veya korsan kullanabilirsiniz.

Windows 8.1 home single language (ismini yanlış hatırlamıyorsam bu) indiriniz Windows 7 fazla eski artık ve destek yok ama sorun yok ben her türlü kullanırım derseniz geçin Driver kurmayı falan biliyorsanız geçin Windows 7'ye.

• Rufus’u indirmek için buraya tıklayın,
  • Yüklemek istediğiniz işletim sisteminin ISO dosyalarına ihtiyacınız olacak.(Tüm Windows 7 ISO dosyaları) ISO dosyasını indirin
  • Rufus programını çalıştırdıktan sonra USB belleğinizi bilgisayara takın. Sonrasında en yukarıda bulunan “Aygıt” sekmesinden taktığınız USB belleği seçin.
  • Bu adım için ISO dosyasını hazırlık kısmında belirttiğimiz gibi bilgisayarınıza indirmiş olmanız gerekiyor. Şimdi, indirdiğiniz ISO dosyasını sağ yukarı tarafta bulunan “SEÇ” butonuna tıklayarak seçin. “Önyükleme seçimi” kısmında yüklediğiniz dosyanın isminin göründüğüne emin olun.

Bazı durumlarda indirmiş olduğunuz ISO dosyasında hasarlar meydana gelmiş olabilir. Böyle bir durum olmadığından emin olmanız en doğrusu. Çünkü işlemi başlattıktan belli bir süre sonra hasarlı dosya kullandığınızı öğrenmek can sıkıcı olabilir.

ISO dosyasının sağlamlığından emin olmak için yapmanız gereken şey, “Önyükleme seçimi” ve “SEÇ” sekmelerinin arasında bulunan “tik işaretine” basmak. Bastıktan sonra alt tarafta bulunan kutucuk dolmaya başlayacak. İşlem bittiği zaman “Durum” sekmesinde “HAZIR” yazıyorsa işleme devam edebilirsiniz. Eğer yazmıyorsa, ISO dosyanızı yeniden indirmeniz gerekiyor.
  • Eğer USB belleğinizde yedeklemeniz gereken bir dosya bulunmuyorsa, bu pencerede “Tamam”a basarak ilerleyebilirsiniz. Çünkü bu işlem sonrası USB belleğinizde bulunan bütün veriler silinmiş olacak. Yerine de Windows kurulum dosyaları getirilecek.
  • Eğer yukarıda verdiğimiz adımları yerine getirdiyseniz, Windows kurulumu için kullanacağınız USB belleğinizin yazdırma işlemi başarıyla bitmiş olmalı. İşlemin bitip bitmediğini yine “Durum” sekmesinde bulunan kutucuğa bakarak anlayabilirsiniz. “HAZIR” yazıyorsa, işlem tamam demektir.
  • Ardından BIOS'a girip USB Flash Belleğinizi en üste alın kaydetip çıkın Windows 7 kurulumu başlayacak
  • !(Önemli Bilgi) Windows 7 kurulması için Disk Bölüm Düzeni kısmını MBR yapın hedef sistem kısmınıda Legacy yapmayı unutmayın
  • Bu kadar basit

Windows 7 artık destek bile almayan bir sistem illa geçecekseniz 8'e geçin.
Windows 8'in de desteği bitti. Geçerse Windows 8.1'e geçebilir. Windows 8 çok hantal bir işletim sistemi zaten.

Hangi Windows 10 sürümünü kullanıyorsun ?
Güncel olanlar az kaynak harcıyor. Yine de güncel sürümlerde kalmak istemiyorsan desteği olmayan eski sürümlere geçebilirsin. Çok rahat olacaklardır.

Windows 8'in de desteği bitti. Geçerse Windows 8.1'e geçebilir. Windows 8 çok hantal bir işletim sistemi zaten.

Windows 7'de yakında hiçbir program çalışmayacak en azından Windows 8.1'de bu süre uzar hantal bir işletim sistemi olduğunu biliyorum ama arkadaşın alternatifi yok Windows 7 artık aşırı eski ve hiçbir destek almıyor.

Windows 7'de yakında hiçbir program çalışmayacak en azından Windows 8'de bu süre uzar hantal bir işletim sistemi olduğunu biliyorum ama arkadaşın alternatifi yok Windows 7 artık aşırı eski ve hiçbir destek almıyor.
Windows 8 ne alaka ? 8.1 dururken mi?

Geri
Yukarı