Windows 10'dan 8.1'e geçiş

balkay

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben uzun zamandır Windows 10 kullanıyorum fakat artık bilgisayarımın orijinal sürümü olan Windows 8.1'e geçiş yapmadık istedim. Kendime bir format USB'si oluşturdum fakat aşağıda gördüğünüz gibi USB belleğimi göremiyorum ve Boot sekmesinde herhangi bir oynama yapamıyorum.
İlk başka USB belleğimi UEFI olarak yazdırdım ve ekranda sonuç alamayınca bir diğer şekilde yazdım fakat yine sonuç alamıyorum. Acaba nerede hata yapıyorum format atmam için ne yapmam gerekli?
PC özelliklerim:
Casper Nirvana notebook. (sanırım 2013 model)
i5 4200M 2.50GHz
NVIDIA GeForce GT 740M.
8 GB DDR3 RAM.

763106D7-EB94-4A87-9FBD-162E2FAC22D9.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'unuz UEFI modunda mı?

Ya da ana kartınız UEFI destekliyor mu?

Ayrıca USB-HDD Flash'ınızdır.

Son düzenleme:
@balkay Belleği tekrar UEFI olarak hazırlayın ve "USB HDD General UDisk" seçeneğini üste alın. O da olmaz ise Boot menu üzerinden USB belleği seçin. Boot menuyu açmak için F1'e basın.

F1 seçeneğindeki bastığımda bilgi ekranı çıkıyor ve zaten USB HDD en üstte değil mi?
"Windows Boot Manager" bildiğim kadarıyla legacy modda gözükmez.

Boot Security açıktı en başta. BIOS'a giriş yapmadan (F2 tuşu)direkt Boot menüyü (F9 tuşu) açamıyordum hata veriyordu. Boot Security'i kapattım şimdi Boot menüyü direkt kısayol tuşundan açamıyorum ayrıca Boot sekmesinde herhangi bir oynama yapamıyorum hiçbir satırı seçemiyorum gördüğünüz gibi kalmış vaziyette şu an.
USB-HDD olması gerek hocam.

USB belleği çıkardığımda bile 1. seçenek hala orada en üstte gözüküyor ama.
En büyük sorunlarından biri isi Boot ekranında herhangi bir oynama yapamıyorum mesela 3. sıradaki USB CD'yi 1' sıraya alamıyorum oldukları yerden hareket etmiyorlar.
BIOS'unuz UEFI modunda mı?

Ya da ana kartınız UEFI destekliyor mu?

Ayrıca USB-HDD Flash'ınızdır.
44AB5879-6F98-40A0-A4BA-B0FCA947FC4C.jpegAna kartım bu

Son düzenleme:

Geri
Yukarı