Windows 10'dan 8'e geçmek mantıkli mı?

Levgae.jar

Hectopat
Yer
Ankara
Merhaba. Windows 10 laptopum artık yavaş çalışıyor. Windows 8.1'e geçmeyi denedim başardım ancak yazı stili beni Soğuttu. 8'e geçmek istiyorum. FPS artar mı, avantajlar nelerdir, dezavantajlar nelerdir? Kali Linux'u da düşünüyorum.

Merhaba. Windows 10 laptopum artık yavaş çalışıyor. Windows 8.1'e geçmeyi denedim başardım ancak yazı stili beni Soğuttu. 8'e geçmek istiyorum. FPS artar mı, avantajlar nelerdir, dezavantajlar nelerdir? Kali Linux'u da düşünüyorum.
Driver sorunları yaşayabilirsiniz.

Sistem özellikleriniz nelerdir? HDD mi kullanıyorsunuz SSD mi? AMD ekran kartı kullanıyorsanız sürücü sorunu yaşarsınız. (bazı modellerde Windows 7 sürücüsü var 8 yok o yüzden söyledim) bir de anakart UEFI desteği var mı? Son olarak da Windows 8 değil Windows 8.1 kullanmanızı öneriyorum eğer geçecekseniz hocam.

Cihazınız ne kadar eski? Mevcut donanıma bağlı güncel sürücü bulmakta zorlanma ihtimaliniz var fakat cihaz oldukça rahatlayacaktır. FPS mutlaka bir miktar artış gösterir. Ek olarak yavaş bir sabit diskiniz varsa cihaz füze gibi hızlanır. Yazı fontu olarak internette biraz araştırmayla yazı fontu bulup yükleyebilirsiniz.

Windows 8'e geçmeyin. Onun yerine 8.1'e geçin çünkü çok daha stabil.

Sistem özellikleriniz nelerdir? HDD mi kullanıyorsunuz SSD mi? AMD ekran kartı kullanıyorsanız sürücü sorunu yaşarsınız. (bazı modellerde Windows 7 sürücüsü var 8 yok o yüzden söyledim) bir de anakart UEFI desteği var mı? Son olarak da Windows 8 değil Windows 8.1 kullanmanızı öneriyorum eğer geçecekseniz hocam.

C sürücü HDD sürücü SSD
Ekran kartı ATI Radeon HD 4500 Graphics

Windows 8.1'in işlemci kullanımı vs. daha az 8'e karşı ve daha performanslı olur sizin için 8.1 de kalmak.

Laptopu aldığımda Windows 7 olarak geldi yani driver için en iyisi Windows 7 mi olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı