Windows 10'dan düşük sürüme geçmek performansı arttırır mı?

Yeni laptop için bütçeniz var hocam?

Hocam bir yandan üniversite okuyorum şehir dışında o yüzden zor gibi fakat ne kadar bir bütçe lazım en az şu an pek bilgim yok piyasadan.

Zaten SSD ve RAM yükseltmesi de yapsanız o işlemci ile pek bir yararı olmaz. En sağlıklısı yeni bir laptop almak olacaktır.

Evet bende öyle düşündüğüm için parça yükseltmek yerine sürüm düşürerek en azından bu PC'yi az da olsa kullanabilmek istiyorum.

Hocam bir yandan üniversite okuyorum şehir dışında o yüzden zor gibi fakat ne kadar bir bütçe lazım en az şu an pek bilgim yok piyasadan.

Evet bende öyle düşündüğüm için parça yükseltmek yerine sürüm düşürerek en azından bu PC'yi az da olsa kullanabilmek istiyorum.

Hocam yani sıfır düşünürseniz 10000TL ve üzeri bütçe daha iyi olur, 2.el olarak çok bir bilgim yok bir şey diyemem ama 1. sınıf öğrencisi iseniz bu sene idare edip yazın para biriktirerek daha iyi bir şey almanızı tavsiye ederim. Bende yazılım öğrencisiyim sistemim 15 yıllık ama bu sene idare etmeyi düşünüyorum. Tabii kullanılamaz halde olduğunu düşünüyorsanız ve bütçem yok diyorsanız en mantıklısı Linux'a geçmek gibi geliyor bana.

Hocam Linux hiç kullanmadım. Linux'a geçersem hem performans 8.1'den daha iyi olacak hem de yazılım için programlarda sıkıntı yaşamayacağım öyle mi?

Hocam Linux hiç kullanmadım. Linux'a geçersem hem performans 8.1'den daha iyi olacak hem de yazılım için programlarda sıkıntı yaşamayacağım öyle mi?

Performans konusunda evet daha rahatlar ancak programlar konusunda sıkıntı yaşayıp yaşamayacağınız hakkında kesin bir şey diyemem onu araştırmanız gerek hocam. Bende Linux geçmeyi düşünüyorum ama vize haftasındayım ve biraz daha detaylı araştırmak için bekliyorum. Hangi programları, dilleri kullanacağınızı biliyorsanız Linux'ta bunları kullanabilir miyim diye araştırırsanız bulucağınızı düşünüyorum.

Performans konusunda evet daha rahatlar ancak programlar konusunda sıkıntı yaşayıp yaşamayacağınız hakkında kesin bir şey diyemem onu araştırmanız gerek hocam. Bende Linux geçmeyi düşünüyorum ama vize haftasındayım ve biraz daha detaylı araştırmak için bekliyorum. Hangi programları, dilleri kullanacağınızı biliyorsanız Linux'ta bunları kullanabilir miyim diye araştırırsanız bulucağınızı düşünüyorum.

Tamamdır hocam sağ olun vizeler için de başarılar dilerim.

Hocam SSD almayı düşünüyorum fakat PC'nin SSD ile adam olacağından şüpheliyim. Batarya işlemci RAM hepsi bitik gibi duruyor çünkü eskiden böyle değildi laptop ve temizlik bakım her şeyi yaptım hızlanma yok donmalar azalmıyor. SSD alsam biraz hızlansa donmalar geçecek gibi değil o yüzden SSD'ye de güvenemiyorum.

O PC SSD ile iyi duruma gelir,
Enazından SSD al ve dene.
Hosuna gitmezse yeni PC'ye bakarsın…

O PC SSD ile iyi duruma gelir,
Enazından SSD al ve dene.
Hosuna gitmezse yeni PC'ye bakarsın…
Arkadaş yazılım yapacağını söylüyor. SSD kurtarmaz o sistemi. İşlemcisi pek elverişli değil.

Geri
Yukarı