Windows 10'dan Linux'e geçilir mi?

Peki son olarak şurada kendi diskimi seçmem lazım mı

Dosya Ekleri

• 20230703_145455.jpg
    20230703_145455.jpg
    237,5 KB · Görüntüleme: 20
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
örnek olması açısından bu videoyu bırakıyorum. KDE Plasma ile çok kolay bir şekilde birbirinden farklı arayüzler tasarlayabilirsin.

Onun haricinde stok haliyle farklı bir deneyim istiyorsan GNOME var. Bu benim kendi GNOME özelleştirmem mesela.
Screenshot from 2023-07-03 14-57-38.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
örnek olması açısından bu videoyu bırakıyorum. KDE Plasma ile çok kolay bir şekilde birbirinden farklı arayüzler tasarlayabilirsin.

Onun haricinde stok haliyle farklı bir deneyim istiyorsan GNOME var. Bu benim kendi GNOME özelleştirmem mesela.Eki Görüntüle 1845784
Teşekkürler deneyeceğim☺️

Hocam exe çalıştırmak yerine aradığınız uygulamanın linuxtaki alternatiflerine bakın. Açık kaynaklı tonla alternatifi var çoğu uygulamanın.

Sizin donanımınızla ilgili o zaman çünkü ne ben ne de Linux kullandırdığım yakınlarım öyle bir şey yaşamadı.
Yok ya ayarlamayı bilmediğinden o FPS'leri almış. Biz de Furkan'la ayarlamasak biraz daha düşük FPS alıyoruz tabiki. Şu an LoL'de Windows 11 ile FPS 60'ın altına ara ara düşerken Linux'ta 175 FPS Ortalama ile oynuyordum.

Hocam şöyle bir şey var şimdi ben kurmuştum sistem eskiydi zamanında AMD ekran kartı falan var AMD'nin eski ekran kartlarina Windows'ta bile zor driver kuruyosun driver kuramamistim bilen bir arkadaşım vardı bayağı ugrasmistik olmayınca salmıştım bende 0 bilgiyle biraz karışık geliyor açıkçası alışırsan iyi olur gibi daha sade bence Windows'a göre daha hoş ama kullanamadigim için kurmuyorum.

Hocam şöyle bir şey var şimdi ben kurmuştum sistem eskiydi zamanında AMD ekran kartı falan var AMD'nin eski ekran kartlarina Windows'ta bile zor driver kuruyosun driver kuramamistim bilen bir arkadaşım vardı bayağı ugrasmistik olmayınca salmıştım bende 0 bilgiyle biraz karışık geliyor açıkçası alışırsan iyi olur gibi daha sade bence Windows'a göre daha hoş ama kullanamadigim için kurmuyorum.

Hocam AMD kartlar için sürücü kurmaya gerek yok ki. Sürücüler kernelin içinde geliyor zaten. Ekstra olarak kurmanız gereken çok az şey var ki onlar da Steam, Lutris gibi programları indirince kuruluyor genelde. Yani yapmanız gereken ek bir ayar ya da kurmanız gereken ek bir sürücü yok.

Geri
Yukarı