Windows 10'dan Windows 11'e geçilir mi?

Merhaba,

Windows 10'dan Windows 11'e geçiş mümkün. Ancak, sistem gereksinimleri göz önünde bulundurulduğunda, belirttiğiniz sistemde Windows 11 çalıştırmak mümkün olmayabilir.

Windows 11'in minimum sistem gereksinimleri, 64 bit işlemci, 4 GB RAM, 64 GB depolama alanı ve TPM 2.0 özelliğine sahip bir işlemci gibi özellikleri içerir. Sistemizdeki Ryzen 3 1200 işlemci, minimum gereksinimleri karşılasa da, depolama alanı ve TPM 2.0 özelliği ile uyumlu olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Bununla birlikte, Windows 11 yüklemeden önce sisteminizin uyumluluğunu kontrol etmeniz önerilir. Microsoft, Windows 11 uyumluluk yardımcı programını yayınladı ve bu programı kullanarak sisteminizin Windows 11 ile uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Kime göre neye göre kişiden kişiye değişir hocam internet üzerinden bir siteden Windows 11 arayüzünü deniyebiliyorduk arkadaş ordan denesin beğenirse geçilir bence ben görünümünü seviyorum.
Örneğin sağ tık menüsü, eskiden bir klasörde sağ tık yapıp "git bash here" seçeneğine tek tıkla erişebilirken win11de iki tık yapmak gerekiyor. Görev çubuğunun hafif bi yüksekliği bile beni tiksindirmeye yetti diyebilirim. Windows 10 desteği bitince mecbur openshell gibi araçlar kullanarak win11e geçeceğim. Ozamana kadar devam 🤙

TR'ye Android desteği gelince geçilebilir. Şu an bence pek gerek yok. Çünkü fark yok. Hatta 10 bir tık daha akıcı.

Yeni konular

Geri
Yukarı