Windows 10'dan Windows 11'e geçince oyun ayarları sıfırlanıyor mu?

emir çetin

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, konuda da belirttim zaten Windows 10'dan Windows 11'e geçmek istiyorum fakat oyunlarda FPS artırmak için 100 tane ayar yapılıyor formattan sonra bu ayarları tekrar yapmak istemiyorum dosyalarımı da silmeyeceğim. Acaba bu 100 tane FPS ayarı dediğim şeyler sıfırlanır mı yoksa aynı kalır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
C diski üzerinde oyunun bir dosyası üzerinden ayar falan değiştiriyorsanız hepsi gidecektir. Oyun içi ayar değiştiriyorsanız yine hepsi C diskinde depolandığı için silinecektir.
Yeri gelmişken Windows 10 dosyaları tamamen kaldırılıyor mu? Şu anda Windows 11'e yükseltme yapıyorum birazdan yeniden başlatacağım sistemi. Windows 10'dan kalan dosyalar C'de saklanacak mı? Saklanıyorsa nasıl silebilirim? Biliyorsanız yanıtlarsanız sevinirim.

Yeri gelmişken Windows 10 dosyaları tamamen kaldırılıyor mu? Şu anda Windows 11'e yükseltme yapıyorum birazdan yeniden başlatacağım sistemi. Windows 10'dan kalan dosyalar C'de saklanacak mı? Saklanıyorsa nasıl silebilirim? Biliyorsanız yanıtlarsanız sevinirim.
Windows.old klasöründe saklanıyor. Geri dönmek istemiyorsanız silebilirsiniz.

FPS artırmasının nedeni Windows 11 in Windows 10 a göre daha hafif olması mıdır?

Yükseltme yaptığınız sürece çoğu ayar korunacaktır. Ayrıca oyunda FPS artışı için gerekli 100 ayar neymiş merak ettim. 1 FPS fark ettiriyor mu acaba :)

Recep abi YouTube'da çok video var bununla ilgili hepsini yaptım ben ama hepsi aklımda değil maalesef. 100 mecaz anlam taabiki ama hatirlamayacağım kadar var :) abi oyun konusunda performans olarak Windows 11'i önerir misin? Teşekkür ederim bu arada.
Maximum 10 falan arttırıyordur da kötü bilgisayarı varsa onun da önemi büyük.

Sistemim iyi bir sistem. Ama o ayarları yapmadığımda FPS 30lardaydı yaptığımda 200'ün üzerine çıkmıştı.
Sizce Windows 11'e geçmeme gerek var mı yani geçsem de geçmeme değecek mi? Yoksa uğraşmak istemiyorum.

Napalım abi belki yükselir diyoruz haklısın.

Ya şimdi işlemciyi %100'de çalıştırmayı bilmezsen düşük alırsın mesela.
Neyse arkadaşlar ben kararımı verdim. Ne olacaksa olsun artık yükseltmek istiyorum herkese çok teşekkürler.
1 sorum daha var bende ESET var bir de Office var lisanslı. Daha doğrusu ESET de Office de lisanslı yükseltme sırasında herhangi bir dosya silmeyeceğim acaba bunların lisansı kaybolur mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı