Windows 10'dan Windows 7'ye Dönme

4ristocrat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada kurtarmada Win 8.1'e ya da Win 7 dönme seçeneği yok. Ben birden çok sefer düşürüm geri yükselttiğim için o seçenek artık yok. Ancak sıfırlar isem Win 8.1'e düşüyor ben de bunu istemiyorum direkt 7'ye düşürmek istiyorum.

NO WİN 8 1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfırlamak Windows 8.1 e döndürmüyor. Windows10 u tekrar kuruyor. Telefonunda Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneği benzeri bu.

Bu muydu ? Gerçekten BU MUYDU?
Windows 7 ye dönmek istiyorsanız Windows7 kurulum imajını USB nize RUFUS aracılığı ile yazınız. UEFI kurulu yapacaksanız GPT file system i, normal kurulum yapacaksanız direk ayar değiştrmeden usb nize yazıp. Formatlamanız gerekiyor. Bilgisayarınızın bios ayarlarından işletim sistemi olarak Legacy OS ayarlarında olmasını hatırlatırım. Bu şekilde konuşmanıza gerek yok.

Kolay gelsin.

Sana şunu söleyeyim bu konu kapanacak .
Çözüm bulmak yerine sürekli bir yanlış düzeltme çabaları teşekkürler.

Windows 7 ye dönmek istiyorsanız Windows7 kurulum imajını USB nize RUFUS aracılığı ile yazınız. UEFI kurulu yapacaksanız GPT file system i, normal kurulum yapacaksanız direk ayar değiştrmeden usb nize yazıp. Formatlamanız gerekiyor. Bilgisayarınızın bios ayarlarından işletim sistemi olarak Legacy OS ayarlarında olmasını hatırlatırım. Bu şekilde konuşmanıza gerek yok.

Kolay gelsin.
USB yok ve bu aralar alamam. Başka yol varsa denemeye açığım.

DVD yazıcınız? Boş dvd ve internet bağlantısı? Eğer varsa. Windows7 için imaj bulup size linkini atarım. Indirirsiniz. DVD ye yazıp, DVD den boot alırsınız. Formatlarsınız. Dediğim gibi bios ayarlarında Legacy OS ayarında olmasına dikkat edin. Yoksa zaten win7 dvd sinden boot alamayacaktır. Önceden windows7 bu bilgisayar üzerinde mevcut muydu? Evetse biosta bir ayar değiştirmenize gerek yok. Verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

DVD yazıcınız? Boş dvd ve internet bağlantısı? Eğer varsa. Windows7 için imaj bulup size linkini atarım. Indirirsiniz. DVD ye yazıp, DVD den boot alırsınız. Formatlarsınız. Dediğim gibi bios ayarlarında Legacy OS ayarında olmasına dikkat edin. Yoksa zaten win7 dvd sinden boot alamayacaktır. Önceden windows7 bu bilgisayar üzerinde mevcut muydu? Evetse biosta bir ayar değiştirmenize gerek yok. Verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.
İlk aldığımda Win 8 olarak geldi. İnternet var. DVD var bu üzerine yazılıp tekrar silinebilir olandan. 4.7 GB yazıyor üstünde. DVD-RW yazıyor olur heralde . Bide Legacy OS nasıl yapacağım onu da bir söylersen sevinirim.

Bunlar dışında yapabileceğin fazla seçenek yok .
Canın sağ olsun ne demek. İyi akşamlar. Yardımcı olmaya çalışman yeterli.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı