Çözüldü Windows 10'dan Windows 7'ye geçmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eraycantr

Centipat
Merhabalar dün bilgisayarımı Win 7'den Win 10 Pro'ya yükselttim.Hafif kasmalar takılmalar oyunda hata vermeler oluştu. Format atayım geçer dedim ve Win 10'dayken bilgisayarınızı sıfırlayın butonundan PC'yi formatladım sorunsuz bir şekilde Win 10 geri yüklendi otomatik.Hala birkaç takılma FPS düşmesiları yaşıyorum. Driverlerimin hepsini güncelledim o konuda sıkıntı yok. Elimde bugün aldığım 16 GB'lık bir flash bellek var. Bunun içerisine Win 7 atıp kuracağım. Ne yapmam gerekiyor? UEFI mi yapılacak anakartım bunu destekliyor mu bir bilgim yok yardım edebilirseniz çok makbule geçer.

1588265935325.png

Çözüm
Birde win 7 iso dosyasını bulamadım microsoftan ürün kimliği istiyor.Ürün kimliği mevcut değil nereden edinebilirim ?
HeiDoc Windows ISO Downloader kullanarak imajınızı indirebilirsiniz. Bu program, Windows 7'den 10'a kadar olan tüm ISO imajını Microsoft'un sunucularından el değmemiş olarak indirmenize yardımcı olur. Fakat orada Windows 7'nin sadece İngilizce ve Ağustos 2018 güncellemeli versiyonunu indirebiliyorsunuz. Ama Merak etmeyin. O imaj dosyası yine 3. kişi tarafından değil, Microsoft tarafından yayımlanmış sürümdür. Spectre ve Meltdown güvenlik açıklarının ardından yayımlanmıştır. Ultimate versiyonu ile sorunsuz bir şekilde Türkçe Dil Paketini kurup Türkçe bir şekilde kullanabiliyorsunuz.
HeiDoc Windows ISO Downloader kullanarak imajınızı indirebilirsiniz. Bu program, Windows 7'den 10'a kadar olan tüm ISO imajını Microsoft'un sunucularından el değmemiş olarak indirmenize yardımcı olur. Fakat orada Windows 7'nin sadece İngilizce ve Ağustos 2018 güncellemeli versiyonunu indirebiliyorsunuz. Ama Merak etmeyin. O imaj dosyası yine 3. kişi tarafından değil, Microsoft tarafından yayımlanmış sürümdür. Spectre ve Meltdown güvenlik açıklarının ardından yayımlanmıştır. Ultimate versiyonu ile sorunsuz bir şekilde Türkçe Dil Paketini kurup Türkçe bir şekilde kullanabiliyorsunuz.
Sürümü seçtiğiniz ve imaj dosyasını indireceğiniz esnada yan tarafta "64-Bit Bağlantısını Kopyala" veya "32-Bit Bağlantısını Kopyala" diye yazan kutucuklar var. Oradan linki kopyalayıp Firefox ile indirmenizi tercih ediyorum. Opera'yı bilmiyorum ama Google Chrome büyük çaplı dosyaları indirme konusunda çok başarısız.
Rufus Programı ile indirdiğiniz Windows 7 imaj dosyanızı program'a tanıtıp "Disk Bölüm Düzeni" bölümünü "MBR" olarak ayarlarsanız rahatlıkla Windows 7 imajınızı UEFI ile bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Düzgün bir şekilde çalışmazsa da "Eski BIOS'lar için düzenleme ekle" kutucuğunu işaretleyip USB Belleğe tekrar yazarsanız sıkıntı yüksek ihtimalle çözülecektir.

Birde win 7 iso dosyasını bulamadım microsoftan ürün kimliği istiyor.Ürün kimliği mevcut değil nereden edinebilirim ?
Sürümü seçtiğiniz ve imaj dosyasını indireceğiniz esnada yan tarafta "64-Bit Bağlantısını Kopyala" veya "32-Bit Bağlantısını Kopyala" diye yazan kutucuklar var. Oradan linki kopyalayıp Firefox ile indirmenizi tercih ediyorum. Opera'yı bilmiyorum ama Google Chrome büyük çaplı dosyaları indirme konusunda çok başarısız.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı