Windows 10'dan Windows 7'ye nasıl dönülür?

Berk18

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar öncelikle konuyu eğer yanlış yere açtıysam özür dilerim. Başlıktada belirttiğim gibi windows 10'dan kurtulmak istiyorum. Sebep ne? Windows 10 ile birlikte bilgisayarımda bir çok problem ortaya çıktı... Özellikle kardeşim beni bu konuda çok baskılıyor, Minecraft açılmıyor abi, Counter açılmıyor diye diye başımın etini yedi. Benim için windows10 fena değil (oyun oynamayan biri olarak.) Birden fazla sorun var arkadaşlar. Elimde yedek olarak internetten indirdiğim windows 7 ultimate setup var. İlk olarak amacım flash belleğimi kullanarak win7 kurmaktı. Ancak win10 kurduktan sonra flash diskime ne olduysa, disk yazma korumalı hatası veriyor. İnternette neredeyse bütün yazıları, videoları izledim anlatımları uyguladım ancak bi türlü bu hatayı çözemedim. Normal olarak setup'ı çalıştırdığımda windows10 olduğu için win7 setupunu çalıştıramıyorum haliyle uyumsuzluk hatası veriyor. Kısacası win7'ye dönmek için ne yapabilirim? Önerilerinizi bekliyorum.

Not : Son çare olarak DVD alıp içerisine setup'ı yazdırmayı düşünüyorum öyle deneyeceğim. Olur mu açıkçası ondan da emin değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski çalıştığım internet cafede GTX 770'li sistemler var. Güncel olan sistemlere patron güncel işletim sistemi kurdurturdu. Ben de staj yaptığım için ne dediyse "he abi" derdim. 200'den fazla korsan oyun vardı bu Windows 10'lu sistemlerde. "Windows 10 korsan oyun açmıyor" diyen insanların ben tecrübesizliğine veriyorum. DX kütüphaneni güncelleme, Visual kütüphaneni güncelleme, sürücülerini güncelleme ve yanlış yazılımlar ile işletim sistemine zarar ver. Sonra "efenim, Windows 10 oyun açmıyor". Size tavsiyem Windows 10 ISO dosyasını indirin. Elinizde Windows 7 veya Windows 8 keyi varsa sanırım artık o key ile direkt kurulum yapabiliyor olmanız lazım. Elinizdeki keye uyumlu Windows 10 indirin ve temiz kurulum yapın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı