Windows 10'dan Windows 8.1'e geçmek mantıklı mı?

Windows 8.1 her kimse ne derse desin Windows 10'dan daha hızlı açılıyor. Kendim şahidim.
Windows 8.1 her kimse ne derse desin Windows 10'dan daha hızlı açılıyor. Kendim şahidim.

Bir başka konuda bahsetmiştim. 8.1'de 7200RPM harddisk Windows 10 Ekran Görüntüsünde 240GB Kingston SSD bulunuyor.
İkisi de aynı bilgisayar aynı harddisk. Windows 8.1 vs Windows 10; Aşırı yavaş.

Eki Görüntüle 323277

Eki Görüntüle 323279

Son düzenleme:
Şuan Windows 10 kullanıyorum ve sorum şu: Eğer Windows 8.1 Pro N sürümüne geçiş yaparsam bilgisayarda bir rahatlama hisseder miyim? Windows 10'daki işlemci kullanımı 8.1'de düşer mi?
Sistemim:
  • AMD Athlon X4 950 işlemci
  • Gigabyte A320M-DS2 anakart
  • 8 GB 2133MHz RAM
  • 1 TB 7200 Rpm HDD
  • XFX RX560 4 GB ekran kartı

Tabi ki mantıklı, W10 gibi bok bir işletim sisteminden çok daha mantıklıdır.

Tabi ki mantıklı, W10 gibi b... bir işletim sisteminden çok daha mantıklıdır.

Konu sahibinin donanımları güncel, hatta benimkisinden (Toshiba P50-B-116) de güncel. Her ne kadar SSD kullanmasa bile 7200 RPM'lik HDD de iş görür.

Windows 10 eğer b... gibi bir işletim sistemi ise kullanım oranı Windows 7'yi geçip %39.22'ye ulaşamazdı.

Benim takıldığım kısım o tekniker Windows 10'u hayatında kaç defa kullandığı. Diğer Windows sürümlerinde olan normal hatalar var en fazla.
Adama zaten win 10 kurulu pc sorun cıkartıyormus gözümle görmesem bende senınle belki aynı fikirde olurdum konuyu acan kişi rahatsız etmeyelim baska zaman tartısırız ben siliyorum bu arada yorumlarımı kb adam sinir etmeyeyim diye

Bana PC tenikeri dedi ki Windows 10 indirmeyin oyundan atma veya hata veriyor PC performansı düşüyor dedi bana Windows 8.1 Pro önerdi.

Öyle bir şey yok. Sistemimdeki kronik R9 çip sorunu haricinde ne Windows 8.1'de ne de Windows 10'da bir sorunla karşılaştım. Hiçbir oyun da beni bugüne kadar işletim sistemi sebepli atmadı.

Kullanmış olduğum sistemde (Toshiba Satellite P50-B-116) Windows 8.1 de kullandım Windows 10 da. İkisinin performansı aynı, değişen bir şey yok.

Arkadaşlar sisteminiz düşükse yani 8 GB’dan az RAM’iniz varsa W10 kurmayın. W8.1 kurun. W7 artık çok eski kalıyor, W8.1 iyidir. Ben 8.1 Pro kullanıyorum ve performanstan memnunum. Celeron J3060 1.6 GHz işlemcim 4 GB RAM’im var. W10 kurdum ve tam performans alamadım. W8.1 iyidir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı