Windows 10'dan Windows 8.1'e geçmek mantıklı mı?

Windows 10 1903 yükledim pişman oldum amd ekran kartı sorunu var çünkü oyunlarda intel ekran kartını görüyör ne denediysem olmadı arkadaşlar

Eğer Windows 8.1 Pro N sürümüne geçiş yaparsam bilgisayarda bir rahatlama hisseder miyim?

Daha önce diyecektim ama unuttum. N sürümü ile normal sürüm arasında performans açısından bir fark yok.

Windows'un N sürümleri, Avrupa Birliği için tasarlanmış özel sürümlerdir. Bu sürümlerde normal sürümde olan multimedya yazılımları yoktur. Mesela Windows 10 N sürümünde Windows Media Player, Groove Müzik, Filmler & TV, Ses Kaydedicisi, Skype gibi yazılımlar yoktur.

Bunun gerekçesi 2004'lere dayanıyor. 2004'te Microsoft'a Avrupa'daki antiterörist yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle Avrupa Komisyonu tarafından dava açılmıştı (artık nasıl ihlal ediliyorsa) ve Microsoft, 497 milyon avro para cezasına çarptırılmıştı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı